V

Soru Kaydet Dediğinizde Otomatik Kurtarmaya Geçmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VolkanCan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VolkanCan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, fazla veri ve bilgi olmayan Excel kitabında, açtıktan sonra kaydet dediğinizde, otomatik sayfa kurtarmaya geçiyor (diğer kitaplarda olmuyor) ve otomatik kurtarma yedeği aldırıyor. Bıkkınlık veriyor. Her zaman yapmıyor. Ayrıca, açtığınızda uzun süre bekletiyor. Dosya ekleyemem, kişisel bilgiler mevcut, bu konuda ki hatanın sebepleri konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılar...

Dosyayı görmek lazım esasında.
Ama garibime giden tek bir belgede bu durumun oluştuğunu yazmanız.
EN azından otomatik kaydetmi zaman aralığını değiştirebilirsiniz.
EXCEL SEÇENEKLERİ >> KAYDET >> kısmında göreceğiniz DAKİKA bilgisini değiştirebilirsiniz.

Şu adrese bir göz atın isterseniz.

Ömer hocam, alternatif çözüm yolunuzu deneyeceğim. Ben de çözemiyorum. Açarken zor açılıyor, açıkken kendiliğinden otomatik kurtarmaya geçiyor. Kaydet dediğinizde de Otomatik Kurtarmaya geçiyor. Çalışma kitabında 4-5 makro kodundan başka birşey de yok. Bilgi deseniz, 50 satır geçmez, Eski makro kodlarından silinmeyen mi var, kod çakışması mı var, anlamadım. Ama şu bir gerçek, kaydette sorun var, çünkü, otomatik kaydet devreye girince veya ben kaydet deyince bu sorun oluşuyor. Çalışma kitabının da zor açılması, sayfanın içinde kod veya formülleri işleme alıyordur diye kendimce yorum yapıyorum. Başına gelen veya bilen varsa çözüm paylaşırsa memnun olurum. En son, yedek alarak, sırayla, bilgileri, daha sonra sırayla kodlar silip deneyeceğim. Teşekkür ederim.

@VolkanCan
Belirttiğim gibi dosyayı görmek gerek.
İsterseniz belgenizi, açtığınız ve halen cevapsız olan DESTEK TALEBİ sayfasına (şu an dosyanıza bakıyordum) ekleyebilirsiniz.
Ömer hocam, çok teşekkür ederim. Şuan bilgisayar başında değilim. Sorunu acizane çözemez isem, sizi rahatsız ederim. Esasen, daha önce, destekte eklediğim dosya onun taslak dosyası. Bakıp incelerseniz. Saygılar.

Eğer tüm belgelerinizde böyle bir yapı kurguluyorsanız; ben Excel'in yerinde olsam hiç çalışmazdım ( şaka )
3 satırlık tabloda toplam almak için 1.000.000'uncu satıra formül yazarsanız belgeyle çalışılmaz.