Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mukoli

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba alttakki dosyalarda izin tablosundan kapalı şekilde puantaj dosyasına veri alması sağlanabilirmi. Puantaj sayfasında H6 ile Al6 tarihlere bakarak izin tablosundaki başlangıç ve bitiş tarihine göre yıllk izin raporlumu ucretsiz izinlimi ona göre hücrelere işlemesi lazım teşekkkür ediyorum

Ekli dosyalar

Çözüm
@mukoli

Kodlarda düzenlemeler yaptım ve belgeye uyguladım.
Kod hata verirse bunun sebebi, DEVAMSIZLIK_AKTAR isimli kod blokunun baş tarafındaki
devamsızlık türü ve kısaltma metinlerinin EKSİK/YANLIŞ yazılmasıyla ilgili demektir.

AY seçimi değiştirildiğinde ALAN TEMİZLENİR.
Ay seçimi değişmeden bilgi güncellemesi yapmak için GÜNCELLE düğmesi kullanılmalıdır.
GÜNCELLE düğmesi işlem yaparken, alanda mevcut veriler silinmez.
@mukoli

Mevcut kodların tümünü silin yerine aşağıdakileri yapıştırın.

DEVAMSIZLIK_AKTAR isimli kod blokunun başındaki 2 satırda;
İzinTablosu isimli kaynak belgede İZİN TÜRÜ sütununda kullanılan ibareleri (kullanılan tüm seçenekleri içerecek şekilde) ,
aralarına VİRGÜL koyup ÇİFT TIRNAK arasında olacak şekilde liste1 = Array(......) kısmına,
bunlara karşılık gelen kısaltmaları da liste2 = Array(......) içerisine yine VİRGÜL ve ÇİFT TIRNAK ile yazın.

İzinTablosu ve Puantaj belgesinin aynı klasörde olduğunu varsaydım.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(41 satır)

Ömer hocam allah razı olsun sizden hiç kimse çözüm bulamamıştı . Sizden bir şey daha istesem olurmu hocam ( Yİ ) yazanı Kırmızı ( R ) olanı
Sarı ( Uİ ) olanı yeşil renk olarak hücreleri boyasa aktarırken olurmu

Ömer hocam kod çok iyi çalışıyor fakat şu dikkatimi çekti izin tablosu dosyası bazen açık unutabilirim kodu çalıştırdıgımda izin tablosunu dosyasını kapatıyor direk izin tablosu dosyasında herhangi bir veri girmiş olabilirim koddaki XD.Close 0 bu satırı silsem herhangi bir sorun olurmu.

Diğer sıkıntıda şu hocam puantaja veri girdiysem kodu çalıştırdıgımda hepsini siliyor

Açıklamanız ve dosya işleyişi arasında çelişki görüyorum.
Sayfada mevcut verilerin işlem öncesinde temizlenmesi kaçınılmaz.

Puantaj alanına elle veri girişi yapmak veya mevcut verilerde değişiklik yapacaksanız;
önce AY seçimini değiştirmeniz (veya ay seçim hücresine F2+ENTER işlemi yapmanız) gerekir.

Yeni ay seçimi yapıldığında eski verilerin silinmemesi anlamsız sonuçlar ortaya çıkarır.

Her neyse veri kaynağı belgenin açık/kapalı durumu için;
-- aşağıdaki birinci kodu BOŞ BİR MODULE içine yapıştırın.
-- önceki cevapta verdiğim kodun baş kısmını ise ikinci kod blokundaki gibi değiştirin.

VBA:
(6 satır)

VBA:
(13 satır)

Ömer hocam haklısınız kendimi ifade edemedim sanırım . Şöyleki 60 personel var bunlar günlük izin tablosuna veri girişi yapılıyor puantajda günlük veri girişi yapılıyor oyuzden silinmeden üzerine yazması uygun olursa izinleri daha iyi olur .
Tabiki yeni ay seçiminde boş gelicek lakin yeni ayda hücreye veri girdim devamsızlıkları aktar makroyu çalıştırdıgımda girilen veriler silinmesin üzerine yazsın

Son verdiğiniz kodu denedim fakat durum = acik_mi(kaynak) burda hata verdi

Son düzenleme:
@mukoli

Kodlarda düzenlemeler yaptım ve belgeye uyguladım.
Kod hata verirse bunun sebebi, DEVAMSIZLIK_AKTAR isimli kod blokunun baş tarafındaki
devamsızlık türü ve kısaltma metinlerinin EKSİK/YANLIŞ yazılmasıyla ilgili demektir.

AY seçimi değiştirildiğinde ALAN TEMİZLENİR.
Ay seçimi değişmeden bilgi güncellemesi yapmak için GÜNCELLE düğmesi kullanılmalıdır.
GÜNCELLE düğmesi işlem yaparken, alanda mevcut veriler silinmez.

Ekli dosyalar

Çözüm
Elinize yüreginize sağlık hocam çokk teşekkür ederim sorunsuz çalışıyor . Renklendirmeyle ilgili koşullu biçimlendirme yaparım artık onu sizi daha fazla meşgul etmeyeyim çok teşekkür ederim tekrardan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...