E

Çözüldü istenen tarihe göre, mal alış fiyatını bulma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Epakambalaj

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar hocalarım.
Yine ben :)
A1 hücresine herhangi bir tarih yazdığımızda, ürünün geçmiş tarihteki en yakın fiyatını otomatik olarak nasıl bulabiliriz?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Değiştirilen tarihe göre mi en yakın tarih diye sormuştum. Benim burada anladığım A1 hücresinde tarih ne olursa olsun, günümüze en yakın fiyat bilgisini çeksin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)

Değiştirilen tarihe göre mi en yakın tarih diye sormuştum. Benim burada anladığım A1 hücresinde tarih ne olursa olsun, günümüze en yakın fiyat bilgisini çeksin.

VBA:
(12 satır)

Yukarıdaki cevabım sorunuzun cevabı değilse ki yanlış anlaşılma olabilir.
ADO ile A1 hücresine yazılan tarihe en yakın tarih değerlerinin gelmesi için aşağıdaki kodu kullanın.

VBA:
(24 satır)

Ekli dosyalar

Selamlar,

Formül ile cavap ararsanız eğer, örneğinize göre
C2 hücresine

=ARA(2;1/(($K$2:$K$10=$B2)*($J$2:$J$10<=$A$1));$L$2:$L$10)

formülünü yazıp aşağıya doğru kopyalarsınız. Yazılan tarihin EŞİT olduğu durumda da geçerlidir. Yazılan tarihten öncesi deniliyorsa eğer formüldeki <=$A$1 ibaresini <$A$1 olarak değiştirin. Aranılan lar için sonuç yoksa #YOK hatasını verecektir.

Selamlar,

Formül ile cavap ararsanız eğer, örneğinize göre
C2 hücresine

=ARA(2;1/(($K$2:$K$10=$B2)*($J$2:$J$10<=$A$1));$L$2:$L$10)

formülünü yazıp aşağıya doğru kopyalarsınız. Yazılan tarihin EŞİT olduğu durumda da geçerlidir. Yazılan tarihten öncesi deniliyorsa eğer formüldeki <=$A$1 ibaresini <$A$1 olarak değiştirin. Aranılan lar için sonuç yoksa #YOK hatasını verecektir.
ve aleykum selam.
Çok teşekkür ediyorum.
İstediğim tam da buydu.
Allah razı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...