Y

Çözüldü İşçi İcra Kesintisi Takibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İşçilerin icra dosyalarını takip etmeye çalıştığım EK'teki çalışmada yapmak istediğim şey C16 dan başlamak üzere kesilecek miktarı, kesilecek miktara göre D9 hücresinde kaç taksitte kesilecek, B16 hücresinden başlama üzere kesinti dönemlerini ve D16 hücresinden başlamak zere yapılan kesinti miktarına göre kalan miktarları bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Olması gereken sonucu elle yazarak gösterirseniz iyi olur.

Ödenen maaşın ne kadarı haczedilebilir, bunun bir alt sınırı olmalıdır diye düşünüyorum.
Bir başka husus tabloda BRÜT MAAŞ demişsiniz, NET MAAŞ olmayacak mı?
Zira ödenmeyen (BRÜT'ten yapılacak kesintiler olmalıdır) paranın haczi olmaz değil mi?

Yoksa BRÜTten kastınız kesinti yapılabilecek azami tutar mıdır?
Şayet aylık 2.558,40 TL kesilebiliyorsa aşağıdaki formüller istediğiniz sonucu verir.
(Kesinti dönemi sorusunun cevaplanması için, kesinti yapılacak ilk dönem veya ilk kesinti tarihi bilgisine ihtiyaç var)
Kaç ayda kesilecek (D9 hücresi): =TAVANAYUVARLA($D$7*4/$D$8;1)
Kesinti miktarları için (C17 hücresi): =EĞER(SATIR(A1)>$D$9;"";EĞER(SATIR(A1)=$D$9;$D$7-($D$9-1)*$D$8/4;$D$8/4))
Kalan miktarlar için (D17 hücresi): =EĞER(SATIR(A1)>$D$9;"";$D$7-TOPLA($C$17:C17))

Dönem ile ilgili olarak D11 hücresine tebliğ tarihi ekledim. Dönem başlangıcı tebliğ tarihinden sonraki aydan başlar.

Ekli dosyalar

• sayfa3.webp
    sayfa3.webp
    18.7 KB · Görüntüleme: 11
Belgeniz ekte. (sayfa düzenlemesi yaptığım için sütunlar yer değiştirdi)
sAYIN @KMLZDMR formülü sayfadan kopyalarken SATIR(A1) kısmında
SATIR kelimesinden sonra BOŞLUK karakteri oluşmuş sorunun temeli orası.
Örneğin burada da iki üstteki satırda aynı şey oluyor (LİNK kaynaklı sanırım).

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...