S

Soru İki tarih arasındaki veriyi listboxta yazdırmak

semih1126

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba

İsime ve kimlik numarasına göre sorgulama yapıp listbox'ta yazdırabiliyorum. Ama girdiğim iki tarihin arasındaki verileri listbox'a yazdırmak istiyorum. Bu işlemi yapamadım. Yardımcı olur musunuz ?

İşlem için gereken kodu paylaşmanız da yeterli olur. Kendime göre uyarlayabilirim.

Değişken ismi yok, satır sütun ismi yok, neye göre kod istiyorsunuz?
Dosyanızdaki özel bilgileri silip buraya yüklemek o kadar da zor olmasa gerek. Sonuçta sizden menfaati olmayan birileri de vakit ayırıp kod üzerinde çalışması lazım.

Arkadaşlar merhaba

İsime ve kimlik numarasına göre sorgulama yapıp listbox'ta yazdırabiliyorum. Ama girdiğim iki tarihin arasındaki verileri listbox'a yazdırmak istiyorum. Bu işlemi yapamadım. Yardımcı olur musunuz ?

İşlem için gereken kodu paylaşmanız da yeterli olur. Kendime göre uyarlayabilirim.
Örnek dosyam ektedir.

Ekli dosyalar

Dosyayı açar açmaz tüm çalışma kitaplarım gizlendi ve yapmak istediğim yardım isteği de kaçtı gitti.
Ama yine de elim değmişken boş geçmek istemedim.
Lakin, çok afedersiniz ama "sürekli bu gizleme hikayesi ile uğraşmamak adına" o kodları kaldırdım, siz kendi çalışmanıza eklersiniz.
Naçizane tavsiye: "örnek olarak eklediğiniz dosyalara" bu tür kodlar eklemeyin derim.
Excel bu sonuçta aşırı fantezisi zarar verir, yarardan çok...
"Ukalaya bak" diyebilirsiniz, anlarım ama yazmasam da içimde ukde kalırdı.

Neyse..
Ek'te bulunan dosyaya ADO ile filtreleme seçeneği ekledim.
Sizin elinizde gerçek bir dosyaya uyarlamaya çalışırsanız; "kırmızı" isimli sayfanın M1 hücresinde yazılı olan GEÇERLİLİK TARİHİ kısmının başında fazladan bir boşluk var, onu kaldırın.
Sonra yazacağınız iki tarih akabinde "GEÇERLİLİK TARİHİNE GÖRE 2 TARİH ARASINDAKİLERİ BUL" butonu ile istediğiniz işlem gerçekleşecektir.

Umarım işinize yarar, hayırlı geceler.

Ekli dosyalar

Dosyayı açar açmaz tüm çalışma kitaplarım gizlendi ve yapmak istediğim yardım isteği de kaçtı gitti.
Ama yine de elim değmişken boş geçmek istemedim.
Lakin, çok afedersiniz ama "sürekli bu gizleme hikayesi ile uğraşmamak adına" o kodları kaldırdım, siz kendi çalışmanıza eklersiniz.
Naçizane tavsiye: "örnek olarak eklediğiniz dosyalara" bu tür kodlar eklemeyin derim.
Excel bu sonuçta aşırı fantezisi zarar verir, yarardan çok...
"Ukalaya bak" diyebilirsiniz, anlarım ama yazmasam da içimde ukde kalırdı.

Neyse..
Ek'te bulunan dosyaya ADO ile filtreleme seçeneği ekledim.
Sizin elinizde gerçek bir dosyaya uyarlamaya çalışırsanız; "kırmızı" isimli sayfanın M1 hücresinde yazılı olan GEÇERLİLİK TARİHİ kısmının başında fazladan bir boşluk var, onu kaldırın.
Sonra yazacağınız iki tarih akabinde "GEÇERLİLİK TARİHİNE GÖRE 2 TARİH ARASINDAKİLERİ BUL" butonu ile istediğiniz işlem gerçekleşecektir.

Umarım işinize yarar, hayırlı geceler.

S = "SELECT * FROM [kırmızı$] WHERE [GEÇERLİLİK TARİHİ] >= #" & Month(Me.TextBox15.Text) & "/" & Day(Me.TextBox15.Text) & "/" & Year(Me.TextBox15.Text) & "# AND [GEÇERLİLİK TARİHİ] <= #" & Month(Me.TextBox17.Text) & "/" & Day(Me.TextBox17.Text) & "/" & Year(Me.TextBox17.Text) & "#"

Yukarıdaki kısımda hata veriyor. Uyarılarınızı dikkate alacağım. İlginiz ve desteğiniz için Teşekkürler.

Hata vermemesi için gerekenin ne olduğunu peşinen yazmıştım, lütfen özellikle koyu yazdığım mesajları iyice okuyunuz, düzeltmeleri yerine getiriniz.
O zaman bir sorun olacağını sanmıyorum, ben de olduğu gibi.

1665955588319.webp

Hayırlı geceler.