Çözüldü İki çalışma sayfası arasında kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhabalar pek benim çözebileceğim bir soru gibi durmuyor ancak neredeyse yapılacak olan işlemle ilgili hiç bir detay vermemişsiniz. Daha fazla detayı örnek dosyaya ekleyip yüklerseniz sorununuz çözülecektir.

Teşekkür ederim, ancak dosya önemli olmadığı için eklemedim, amacım iki dosya da açık aktifken birinden veri kopyalayıp diğerine yapıştırmak.
Dosya isimleri de farklılaştığı için atama yapamadım. Kısacası açık olan iki exceli tanımlatabilecek kod gerekiyor , teşekkürler.

İşte, bir adet KAYNAK belge, bir adet de verinin yazılcağı HEDEF belge örneği eklerseniz,
belki de kopyalanacak alana yönelik tanımlama yapılabilir.

Yani;
-- kopyalama işlemini kendiniz manuel yaparken, hangi sayfada hangi alanın kopyalanacağına nasıl karar verdiğinizi,
-- verinin yapıştırılacağı belgede, kopyalanan verilerin hangi sayfada hangi alana yapıştırılacağına nasıl karar verdiğinizi
açıklarsanız; bakmışsınız çözüm önerisi almışsınız.

Örneğin kaynak belgeyi GÖZAT ekranı gibi bir yapıda seçmek mi istiyorsunuz (hangi belgeden kopyalama yapılacağını belirleme),
verinin nereye yapıştırılacağının bir kriteri varmıdır vs.

Yoksa buyrun aşağıdaki kod, ikisi de açık olan bir çalışma kitabından, diğerine kopyalama yapar.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)