A

Çözüldü İçeriğine ve Kritere Göre Arama Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetkaraaslan

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi Akşamlar Arkadaşlar E sütundaki Kriterelere Göre
B sütunda İçeriğine Göre Arama Yapılıp C Sütununa yazılması istiyorum.Yandaki Örnek 365 versiyonlarına göre yapılmış olup eski versiyonlara göre yapılmasını istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
@ahmetkaraaslan

İlk eşleşen aranıyor olsaydı şu formül işinizi görürdü.
Yeni versiyondaki METİNBİRLEŞTİRme işlemi için eski versiyonda yardımcı alan kullanılması gerekir sanırım. "sarı, lacivert" ve "beyaz, kırmızı" sonuçlarından söz ediyorum.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
@ahmetkaraaslan

İlk eşleşen aranıyor olsaydı şu formül işinizi görürdü.
Yeni versiyondaki METİNBİRLEŞTİRme işlemi için eski versiyonda yardımcı alan kullanılması gerekir sanırım. "sarı, lacivert" ve "beyaz, kırmızı" sonuçlarından söz ediyorum.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Çözüm
Merhaba @ahmetkaraaslan
uzun süredir sizinle excel konusunda paylaşımlar yapıyoruz, sorular çözüyoruz. Bu nedenle sizinle kişisel düşüncemi paylaşmak istedim.
Biliyorum ki öğrenmek amacıyla AYNI soruların çözümünü 365 ve 2016 versiyonlarında yapmak istiyorsunuz. Ancak 365 ile diğer versiyonlar arasında , özellikle de 2021 versiyonundan öncekiler ile ciddi farklılıklar var. Zaten siz de kullanılan işlevlerden bunu biliyorsunuz.
Demek istediğim bazı sorular, problemler her versiyonda aynı kolaylıkta çözülmeyebilir, ya da gereksiz uzun formüller, yardımcı sütunlar gerektirebilir. Belki bazı durumlarda vba çözümünü denemek daha pratik ve mantıklı ya da gerekli olabilir.
ÇÖZÜLMEZ demiyorum, ama ne kadar anlamlı olur ?, bu tartışılır.
Bu tamamen kendi fikrim, "muhabbetimize" dayanarak paylaşmak istedim. Karar elbette sizin.
Kolay gelsin,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...