M

Çözüldü İstenilmeyen Hücre Ve Satırlardaki Verilerin Silinmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar üstadlar,

Uzun uğraşlar ile Ömer Baran hocam yardımlarıyla hazırladığımız dosyamın akışını etkileyen satırların arasındaki boş satırlar ve bazı hücrelerde veri olmasından kaynaklanan BORDRO sayfası formülleri hata vermektedir ve tüm formüller bu sayfaya bağlı olduğu için diğer sayfalarda da hataya sebep olmaktadır.

Sizlerden ricam, SARI DOLGU ile belirttiğim;

• A sütununda sıra numarası dışında hiçbir veri yazmaması (500.satıra kadar),
  • 25. 50. 75. 100. Personelden sonra tekrarlanan veri başlık satırlarının silinmesi, (bu sayfada 100. Personel yoktur ama ilerleyen zamanlarda olacağı için uygulanacak işlem için 100. Personel var gibi işlem uygulanacaktır.)
  • Son personelden sonraki satırlardaki toplam verilerin ve açıklamaların olduğu verilere sahip satırların silinmesi gerekmektedir.
Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
@mc_exrem
Neticede ben, denemelerimi 15 numaralı cevap ekindeki belge üzerinden yapmak durumundayım.
Benim eklediğim son örnek belgedeki kod, sizin 15 numaralı cevaba eklediğiniz örnek veriler üzerinden sorunsuz işlem yapıyor.

Neticede VİP üyesiniz.
BORDRO sayfanızda ister istemez ortalıkta olmaması gereken veriler içeriyor durumda.
O halde gerçek bir BORDRO verisini boş bir excel belgesi açıp A1 hücresine yapıştırıp, kaydederek
bana özel mesaj ile iletir misiniz?

Koddaki yeşil kısmı düzeltin (sonD yerine sonB yazılacak)
For XDa = 12 To sonD + 1 Step 2: b.Cells(XDa, 1).ClearContents: Next

teşekkür ederim düzeldi.

sizden bir ricam da;

yeni bir bordro kopyalayıp dosyama yapıştırırken kopyaladığım dosyada Y sütunu boş olduğu için benim sayfamdaki Y sütunundaki formülleri silmektedir. Buna çözüm olarak BORDRO sayfasının Y sütunundaki formülleri koruyacak şekilde nasıl bir düzenleme yapabiliriz

Sayın @Ömer BARAN hocam,

Formül ile Y sütununu korumayı yapamadım.

Makro ile çözebilir miyiz?

Her personel girişinde bu işlemi yaptığım için işlemleri hızlandırmak adına bu işleme ihtiyacım var. Sizden ricam başka sayfadan veriyi A1 hücresinin
köşesindeki buton ile tamamını seçip kopyalama yaptıktan sonra BORDRO sayfasınun yine tamamını seçip yapıştırdığımda Y sütununu pas geçmesini istiyorum.

Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.