A

Soru Henüz oluşturulmamış bir excel dosyasından veri çekilmesi

asarigollu

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Her ay düzenli olarak gelen bir toplam data verimiz var.
Bu excel içerisinde bir pivot tablo oluşturuyorum ve buradaki bazı bilgileri başka bir excelde dönemsel gelişimleri izlemek için aktarıyorum.
Aralık ayına ait toplam data geldiği için dönemsel gelişimi takip edeceğim excelde "=" ile diğer hücreyi seçtiğimde halloldu.
Ancak Ocak ayına ait data elimde yok. Ocak ve sonraki aylarına toplam data dosyasından ilgili satırlara dosya elimde olmadan o dosyadan veri çekmesi için nasıl formül girebilirim?
Gelecek olan toplam data excellerinin isimleri "OCAK 2021 TOPLAM DATA" şeklinde her aya göre değişecek şekilde belli yardımı olacaksa :)

OCAK 2021 Toplam Data dosyası oluşturup pivotu oluşturduktan sonra pivotun kullandığı verileri silerek pivot tablonun verileri sıfırlamaya denedim veri geldiğinde sadece ana veriyi yapıştırıp pivotu güncelleyerek olur diye düşündüm ama pivot tabloyu sıfırlamadı :)

Merhabalar foruma hoşgeldiniz Sayın @asarıgöllü .

İsteğinizi tam olarak anlamamış/yanlış anlamış olabilirim.
Kanaatim o ki; istediğiniz işlem için makro kullanmak gerekir.

Bir de hatırlatma:
Forumumuzun SORU-CEVAP bölümünde örnek belge eklemek ve indirmek için özel bir üyelik türü yoktur ve ücretsizdir.
Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda (mutlaka okuyunuz)
hazırlayacağınız örnek belgeler üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuç almanız kolaylaşır.

.

Ekli dosyalar