M

Soru Gelen giden hesaplama makrosu depo

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
A ve D sütunlarında malzeme isimleri yer alıyor. yapmak istediğim çalışma kısaca A sütunundaki malzeme ismine çift tıkladığımda B sütununa atacak, ben adet yazıp diğer malzemeye geçecem.diğer malzemede aynı işlemi yaptığımda B sütununda önceki atılmış malzemenin altına devam edecek.aynı işlem D ve E sütunu içinde geçerli olacak.malzeme seçme ve adetletini girme işlemi sonunda makro ile güncelle dediğimde B sütunundaki gelen malzeme adetlerinden E sütunundaki giden malzeme adetlerini karşılaştırıp malzemenin gelen miktarından giden miktarı çıkartıp kalan kısmı depoya yazacak.eğer malzeme giden de var fakat gelende yok ise depodan düşüm yapacak.Gelende var gidende yok ise doğrudan depoya aktaracak.devir makrosu ilede B,C ve E,F sütunları temizlenip A ve D sütunundaki malzeme isimleri ve depoda kalan malzeme ve adetlerini gösteren tabloyu altta yeni sekme açıp kopyalacak.şimdiden çok teşekür ediyorum

Ekli dosyalar

İlk istediğiniz hususta eksik açıklama var sanki.
A'ya tıklanınca B'ye gitsin ve oraya adet yazayım demişsiniz ama B'de adet yazacağınız alan yok.
A ve D'ye çift tıklayınca yan hücrelerine gitmek için kodlar ek'li dosyada yer alıyor.
Lakin diğer kısım eklediğiniz manuel verilere göre bende çok anlam bulamadı, o yüzden o kısma dair bir kod yok.
Yorumlarsanız devam ederiz.

Ekli dosyalar

İlk istediğiniz hususta eksik açıklama var sanki.
A'ya tıklanınca B'ye gitsin ve oraya adet yazayım demişsiniz ama B'de adet yazacağınız alan yok.
A ve D'ye çift tıklayınca yan hücrelerine gitmek için kodlar ek'li dosyada yer alıyor.
Lakin diğer kısım eklediğiniz manuel verilere göre bende çok anlam bulamadı, o yüzden o kısma dair bir kod yok.
Yorumlarsanız devam ederiz.
ilginiz için teşekkür ederim.sanırım ben anlatamadım.kısaca A sütununda cer 1 isimli malzemeye çift tıkladığımda B sütununa cer 1 yazacak ,C sütunu gelen yazan alana ben örnekte gösterdiğim gibi gelen adet i yazacam. A sütununda başka bir malzemeye çift tıkladıgımda tıkladığım malzemenin adı B sütununda cer 1 altına yazacak, gelen adedi yazacam şeklinde devam ederek gün içinde birime gelen malzemeleri giriş yapmış olacam.aynı mantık ile D sütunu E sütunu ve F sütununu giriş yapacam.giriş işlemi bittiğinde.hesap yapıp bugün 3 tane cer 1 gelmiş,1 tane gitmiş, 2 tanesi kalmış demektir ,depoya cer 1 2 adet yazacak,gelenin hepsi gitmiş olsa pas gececek,gelen hiç gitmemiş ise aynısını depoya yazacak.mantık düz aslında kaç tane gelmiş ,kaçtane gitmiş, kalan depoya yazacak, gelen tarafta malzemenin ismi yok gidende varsa depodan düşmüş demektir, sayıyı ordan eksiltecek.umarım anlatabilmişimdir.tekrar teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Ekli dosyalar