T

Çözüldü Formüllerin Çalışabileceği Versiyonlar 365 2021

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tukayf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar değerli hocalarım. Başlıkta sorduğum soruyu deneyen var mı? Filtre işlevi ve çaprazara nerdeyse tüm ihtiyacımızı karşılıyor ancak kurum bilgisayarları 16 ve 19 ben 21 edindim. Şu an deneme imkanım yok. Çarşambaya kadar da büroya gidemeyeceğim. Bilen, tecrübe eden var mı acaba?
Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Merhabalar, Versiyonu
* 2016 olanlar 2016 ve yukarısında(2019-2021-365) çalışır.
* 2019 olanlar 2019 ve yukarısında (2021-365) çalışır.
* 2021 olanlar 2021 ve 365 te çalışır.
* 365 olanlar Sadece 365 te çalışır.
* Üst Versiyonlar Kendisi ve altındaki Tüm Fonksiyonları Çalıştırır.
Dolayısyla Filtre ve Çaprazara işlevleri Sadece 2021 ve 365 te çalışır.

Adsız3.webp
Merhaba , bu çok genel bir soru ve her iki yanıt ta geçerli. "çalışır" ve "çalışmaz". Bu tamamen hangi işlevleri kullandığınıza bağlı. Düşük versiyonlarda yazılan formüller üst versiyonlarda çalışır ama diğer durumda bu geçerli olmayabilir.
Emin olmak istediğinizde Microsoft'un destek blogundan bilgi alabilirsiniz. Sorguladığınız işlevlerin hangi versiyonlarda kullanılabileceği bilgisini alırsınız.
Örnek link : FİLTRELE işlevi - Türkçe çevirisi hatalı olduğu için FİLTRELE şeklinde çıkıyor. Bu isimde bir işlev yok . olması gereken FİLTRE -

Son düzenleme:
Merhaba , bu çok genel bir soru ve her iki yanıt ta geçerli. "çalışır" ve "çalışmaz". Bu tamamen hangi işlevleri kullandığınıza bağlı. Düşük versiyonlarda yazılan formüller üst versiyonlarda çalışır ama diğer durumda bu geçerli olmayabilir.
Emin olmak istediğinizde Microsoft'un destek blogundan bilgi alabilirsiniz. Sorguladığınız işlevlerin hangi versiyonlarda kullanılabileceği bilgisini alırsınız.
Örnek link : FİLTRELE işlevi
Hocam yanıt için teşekkürler. Zaten biraz araştırma yaptım ancak net sonuç bulamadım. Orda sadece 365 kullanabilir demiş filtreyi ancak 21 de kullanabiliyorum. Nette yazan her şey doğru ya da güncel olmayabiliyor. Bu nedenle sorma gereği hissettim.

Merhabalar, Versiyonu
* 2016 olanlar 2016 ve yukarısında(2019-2021-365) çalışır.
* 2019 olanlar 2019 ve yukarısında (2021-365) çalışır.
* 2021 olanlar 2021 ve 365 te çalışır.
* 365 olanlar Sadece 365 te çalışır.
* Üst Versiyonlar Kendisi ve altındaki Tüm Fonksiyonları Çalıştırır.
Dolayısyla Filtre ve Çaprazara işlevleri Sadece 2021 ve 365 te çalışır.

Adsız3.webp

Çözüm