U

Soru Farklı sayfalardan veri alabilme

umudaezgii

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ,

2 farklı rapordan veri alması ile ilgili, bir makroya ihtiyacımız var. Mümkünse desteğinizi rica ederim.

E-MNF-1 ile E-MNF-2 dosyaları format olarak bire bir aynıdır.

İki dosya arasındaki farklılıklar, E-MANIFESTO_SENETLER sayfalarındaki A sütununda bulunan ‘’Senet Numarası’’ bilgileridir. Aynı zamanda K sütununda bulunan ‘’İlgili Özet Beyan Numarası’’ alanı EMNF-1 dosyasında dolu, EMNF-2 dosyasında bilgi boştur.

İki dosyada sabit aynı olan bilgiler E-MANIFESTO_SATIRLAR sayfalarındaki E sütununda bulunan ‘’Konteyner No’’ bilgileridir.

Buna göre, yapmak istediğimiz 2 durum var.

1 – Öncelikle E-MNF-1’ deki K sütunundaki veriyi (İlgili Özet Beyan Numarasını), E-MNF-2 dosyasındaki K sütununa getirmek istiyoruz.

2 – Buradaki tek kriter, her iki raporda da aynı olan, (E-MANIFESTO_SATIRLAR sayfasındaki) E sütununda bulunan konteyner numaralarına göre, EMNF-1 ve EMNF-2’ deki Senet Numaraları eşleştirilerek yapılmalıdır.

3 – Farklı bir sayfaya, sadece konşimento numaralarına göre Özet beyan numaralarının çıkartılabilmesi mümkün müdür ?

Müsait olduğunuzda inceleyebilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

Merhaba ,
2 raporda da tek kriter konteyner numaralarıdır. Sadece Senet Numaraları farklılık gösteriyor.
İkinci bir kriter ne yazık ki yok. Manuel yaparken, ilk önce konteyner numarasına göre konşimento numaralarını eşleştiriyorum, daha sonra eşleşen konteynerlere göre EMNF-1' deki rapordan Özet beyan numaralarını çekiyorum.

Şimdi en basit olarak soruyorum:
MNF2'nin EMANIFESTO_SENETLER sayfasındaki A2 hücresinde yazılı olan COSANRF31S için hangi konteyner numarası esas alınacak?

İlk önce 2 raporda da senet numaralarının eşleştirilmesi gerekiyor, bu yapılmadığında hangi konteyner numarasının baz alınacağı ne yazık ki belirlenemiyor.
Konteynerlere karşılık gelen senet numaralarını çıkardım. Örnek rapor ektedir. Buna göre tekrar kontrol edebilir misiniz rica etsem.
Teşekkürler

Ekli dosyalar