S

Soru Excel Sheetleri Listbox ta listeleme

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

aşağıdaki gibi bir kod düzeneğim var. excel sayfamda çok fazla sheet olduğu için bazen gitmek istediğim sheet için aşağıdaki sekmelereden gitmek zaman alıyor.

Fakat bu kod ile karşıma çıkan userform içerisindeki listbox ta bütün sheetler listeleniyor. burada gitmek istediğim sheete çift tıklayarak gidebiliyorum.

Benim sorum şu. ben bu listbox a sıraladığım sheetler için başka eylemler yapmak istiyorum. örneğin. listbox içerisinde birden fazla sheet ismini seçip userforma bir buton koyarak seçtiğim sheetleri silmek istiyorum. bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)

Sayın @__TR__ .
Şık bir çözüm olmuş, tebrikler. (y) 👏

Sanırım sadece ListBox1_DblClick kodunda sorun oluşuyor.
Çünkü Sayın @sepulastura hem çift tıklamayla ilgili sayfaya gidebilmek, hem de tek tıklamayla seçilen sayfaları silebilmek ister.
Listenin, fareyle çift tıklanan elemanını buldurup ona göre çözüm bulabilirsiniz gibi görüyorum.

.

Sayın @Ömer BARAN teveccühünüz teşekkür ederim.

Dediğiniz yöntemi bir kaç farklı yöntemle denedim ancak işin içerisinden çıkamayınca (malum sizin kadar vba bilgim yok), userform üzerine bir denetim kutusu eklemeyi düşündüm. Sanırım biraz işin kolayına kaçtım diyebilirim ancak sonuç itibarıyla istenilen oldu gibi.
Ekteki dosyada gerek çift tıklamayla gerekse buton yardımı ile sayfalar arasında gezilebilir. Ayrıca çoklu seçim ile sekmeler silinebilir.

Ekli dosyalar

çok teşekkür ederim emeğinize bilginize sağlık.

ufak bir sorum olacak.

ben bu kodları işyeri pc mde herhangi bir excel e aldım. ve makroyu çalıştırdığımda gelen userform içerisindeki listbox ta sayfa seçimi yaparken sadece 1 tanesini seçebiliyorum. diğer sheet tıklayınca seçili hale gelmiyor. ve butona tıklayınca varolan bütün sheetleri siliyor sadece bir tane sheet kalıyor.

ama normal kendip kişisel pc m de bu dosyayı indirdim herşey düzgün çalışıyor. kodlara bakıyorum aynı kodlar fakat işyeri pc sinde bu olmuyor neden olabilir acaba

çok teşekkür ederim emeğinize bilginize sağlık.

ufak bir sorum olacak.

ben bu kodları işyeri pc mde herhangi bir excel e aldım. ve makroyu çalıştırdığımda gelen userform içerisindeki listbox ta sayfa seçimi yaparken sadece 1 tanesini seçebiliyorum. diğer sheet tıklayınca seçili hale gelmiyor. ve butona tıklayınca varolan bütün sheetleri siliyor sadece bir tane sheet kalıyor.

ama normal kendip kişisel pc m de bu dosyayı indirdim herşey düzgün çalışıyor. kodlara bakıyorum aynı kodlar fakat işyeri pc sinde bu olmuyor neden olabilir acaba

İş yerinizde kullanılan excel versiyonu dili nedir? Bir farklılık varmı evdeki excel versiyonu ile?

Kodlarınızı bilmiyorum. Lakin büyük ihtimalle türkçe-ingilizce farklılığından olabilir. Sayfa1 gibi isimler varse Sheet1 çevirip deneyin. Yada kodun en son halini paylaşabilirseniz bir bakalım