A

Çözüldü Excel Kitabını Ortak Farklı Pc de Aynı Ağda Kullanıma Açmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ademdas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ademdas

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkadaşlar;
Excel çalışma kitabımı farklı 2 pc de aynı ağdapaylaşıma açmak istiyorum fakat hata alıyorum çalışma kitabını paylaştır diyorum ama hata alıyorum istenilen değişiklikleri yaptım ama gözden birşey mi kaçırıyorum anlamadım dosya bağlantısı altta bakabilirseniz sevinirim.

Ekli dosya silindi ( Ömer BARAN 19.11.2020 15:04 )

Merhaba Sayın @ademdas .

Yanlış anlamazsanız fikrimi belirtmem gerekiyor.

Forumda DESTEK istenirken eklenecek belgelerin gerçek belge olmaması önemli (özel bilgiler de içeriyor olabilir),
ayrıca 14 MB boyutlu bir örnek belge (sanırım örnek belge değil gerçek belge) ile soru sorulduğunda;
konu sahibinin, DESTEK değil de işi yapacak birini aradığı gibi bir izlenim oluşabilir(kastınız bu olmayabilir elbette).
Bu nedenle foruma eklenecekörnek belgelerin küçük boyutlu ve DESTEK istenilen konuyu açıklayıcı olması yeterlidir.
Böylece harici sunuculara belge yükleyip, erişim adresini vermek yerine, örnek belgenin doğrudan foruma eklenmesi de mümkün olacaktır.

Herneyse; ben AĞ üzerinde hiç çalışmadım ve şu an bir AĞa da dahil değilim (bu nedenle işlem yapıp deneme şansım yok).
Öncelikle şunu bilmeniz lazım AĞda paylaşılan belgelerde, EXCELin mevcut özelliklerinin tümünün kullanılamadığını bilin.
Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlarımız çözüm önerisinde bulunacaklardır.

Paylaşıma açmayı denediğimde alınan iki uyarının ekran görüntüsü ekte, uyarıları okuyunuz.
Anlaşılacağı üzere, dosyayı paylaşıma açmadan önce yapılması gereken ayarlar mevcut (GÜVEN MERKEZİ ayarı gibi)

1605697362147.webp

1605697412591.webp

Aşağıdaki iki bağlantı adresindeki açıklamalara da bir göz atın isterseniz (faydası olacaktır).
Bir de rastladığım görsel anlatım sayfası adresi vereyim (en alttaki bağlantı) ama excel versiyonuna göre menülerin
konumları/adları vs farklı olabilir.

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Sayın @ademdas .

Yanlış anlamazsanız fikrimi belirtmem gerekiyor.

Forumda DESTEK istenirken eklenecek belgelerin gerçek belge olmaması önemli (özel bilgiler de içeriyor olabilir),
ayrıca 14 MB boyutlu bir örnek belge (sanırım örnek belge değil gerçek belge) ile soru sorulduğunda;
konu sahibinin, DESTEK değil de işi yapacak birini aradığı gibi bir izlenim oluşabilir(kastınız bu olmayabilir elbette).
Bu nedenle foruma eklenecekörnek belgelerin küçük boyutlu ve DESTEK istenilen konuyu açıklayıcı olması yeterlidir.
Böylece harici sunuculara belge yükleyip, erişim adresini vermek yerine, örnek belgenin doğrudan foruma eklenmesi de mümkün olacaktır.

Herneyse; ben AĞ üzerinde hiç çalışmadım ve şu an bir AĞa da dahil değilim (bu nedenle işlem yapıp deneme şansım yok).
Öncelikle şunu bilmeniz lazım AĞda paylaşılan belgelerde, EXCELin mevcut özelliklerinin tümünün kullanılamadığını bilin.
Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlarımız çözüm önerisinde bulunacaklardır.

Paylaşıma açmayı denediğimde alınan iki uyarının ekran görüntüsü ekte, uyarıları okuyunuz.
Anlaşılacağı üzere, dosyayı paylaşıma açmadan önce yapılması gereken ayarlar mevcut (GÜVEN MERKEZİ ayarı gibi)

Ekli dosyayı görüntüle 6689
Ekli dosyayı görüntüle 6690

Aşağıdaki iki bağlantı adresindeki açıklamalara da bir göz atın isterseniz (faydası olacaktır).
Bir de rastladığım görsel anlatım sayfası adresi vereyim (en alttaki bağlantı) ama excel versiyonuna göre menülerin
konumları/adları vs farklı olabilir.

.
Ömer Bey;

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim haklısınız uyarınız için ayrıca teşekkür ederim dosyayı silmeye çalışıyorum ama yapamadım yardımcı olur musunuz yeni dosyayı ekleyeceğim