V

Çözüldü Excel Hücresindeki Rakama Göre İnternet Sayfasına Köprü Kurma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vurkan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba Daha önce sizlerin yardımıyla oluşturduğum ve halen kullanmakta olduğum KURAN HATİM TAKİP isimli excel dosyama bir ilave yapmak istiyorum.
Bu dosyada Nahl Suresi (kuranmeali.com) isimli internet sayfasından yaptığım okumaların tekrar sayılarını takip ediyorum. Yapmak istediğime gelince;

B sütununda yazılı olan ve yazılacak olan sayfa numaralarına tıklayınca o sayfayı internet üzerinden açması. aşağıdaki satırda kalın olarak işaretlediğim numara açılacak sayfayı gösteriyor. Yani hücredeki rakama göre değişmesi gereken kısım.
Bir de eğer olabiliyorsa açılan sayfa %250 oranında büyütülmüş olarak gelebilirse çok iyi olur. Saygılar sunuyorum.

www.kuranmeali.com/Sayfalar.php?sayfa=271&meal=diyanetvakfi

Ekli dosyalar

Sayın Fevzullah Hocam çok teşekkür ediyorum. Emeğine yüreğine sağlık. Rabbim okuduklarımdan seni ve diğer emeği geçenleri de hissedar etsin inşallah.

Bir de sorumdan bağımsız olarak bir başka şey sormak istiyorum. Bu excel dosyası bilgisayarımda yüklü. Evde olmadığım zaman hangi sayfada kaçıncı tekrarda olduğum bilgisine ihtiyaç duyuyorum. Telefonla da her zaman evdekilere sorma imkanım olmuyor. Bu dosyadaki yedekleme kodlarına bir ilave yaparak örneğin google driver veya bir başka ortamda dosyanın güncel kopyası oluşturulabilir mi acaba? Veya bunu sağlamanın bir başka yolu var mıdır? Saygılar Sunuyorum.

Ömer Baran üstadımın tavsiyesiyle dosyama İÇİNDEKİLER sayfasını eklemiştim. Bu sayfadan hareketle excel içinde bir Kur'an formatı oluşturulabilir mi acaba. Belki bu sayede internete de ihtiyaç olmadan dosya üzerinden direkt okumada yapılabilir diye düşünüyorum. Saygılar.

Sayın Fevzullah Hocam çok teşekkür ediyorum. Emeğine yüreğine sağlık. Rabbim okuduklarımdan seni ve diğer emeği geçenleri de hissedar etsin inşallah.
İnşAllah.

Bir de sorumdan bağımsız olarak bir başka şey sormak istiyorum. Bu excel dosyası bilgisayarımda yüklü. Evde olmadığım zaman hangi sayfada kaçıncı tekrarda olduğum bilgisine ihtiyaç duyuyorum. Telefonla da her zaman evdekilere sorma imkanım olmuyor. Bu dosyadaki yedekleme kodlarına bir ilave yaparak örneğin google driver veya bir başka ortamda dosyanın güncel kopyası oluşturulabilir mi acaba? Veya bunu sağlamanın bir başka yolu var mıdır? Saygılar Sunuyorum.
Aşağıdaki Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi her iki bilgisayara Google Drive uygulaması kurun. Dosyayı bu alanda saklayıp ve buradan açıp, kapatın (bu dizinden çalışın).

Ömer Baran üstadımın tavsiyesiyle dosyama İÇİNDEKİLER sayfasını eklemiştim. Bu sayfadan hareketle excel içinde bir Kur'an formatı oluşturulabilir mi acaba. Belki bu sayede internete de ihtiyaç olmadan dosya üzerinden direkt okumada yapılabilir diye düşünüyorum. Saygılar.
Bu bölümü anlamadım.

Ekli dosyalar

• Resim1.webp
    Resim1.webp
    31.6 KB · Görüntüleme: 4
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...