Soru Eşleşmeye göre makro ile veri çağırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mtecimer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba,
Kontrol imlecine baglanmis olan macro ya ek,
m2 hücresi ile Y Satiri eslesiyorsa b26 = Y , c26 = Z , d26=AA, e26=AC ve devaminda bu kodla eslesen diger hareketler de asagi dogru siralamak istiyoruz. Yardimci olabilecek arkadas varsa memnun olurum.

@mtecimer

Umarım yanlış düşünmedim, denemeler yaparak (boş olması gerekme hali dahil tüm durum seçeneklerini deneyin)
-- Hatırlatma sayfası Y sütunundaki firma cari kodlarının sıralı olduğu varsayıldı.
-- Hatırlatma sayfası F26 hücresinin aşağısındaki satırlarda yer alan F-G hücre birleştirmeleri iptal ediliyor durumda ve F26:G...araığı boş kalacak, Tutar bilgileri G sütununa yazılacak (G sütununu biraz genişletmeniz gerekebilir.
-- Hatırlatma sayfasındaki, konuyla ilgili olan (görebildiğim) formüllü alanları formüllerden arındırdım.

Kırmızı işaretlediğim satırların arasına yeşil işaretlediğim satırları ekleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(36 satır)

@mtecimer

Umarım yanlış düşünmedim, denemeler yaparak (boş olması gerekme hali dahil tüm durum seçeneklerini deneyin)
-- Hatırlatma sayfası Y sütunundaki firma cari kodlarının sıralı olduğu varsayıldı.
-- Hatırlatma sayfası F26 hücresinin aşağısındaki satırlarda yer alan F-G hücre birleştirmeleri iptal ediliyor durumda ve F26:G...araığı boş kalacak, Tutar bilgileri G sütununa yazılacak (G sütununu biraz genişletmeniz gerekebilir.
-- Hatırlatma sayfasındaki, konuyla ilgili olan (görebildiğim) formüllü alanları formüllerden arındırdım.

Kırmızı işaretlediğim satırların arasına yeşil işaretlediğim satırları ekleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(36 satır)
Üstad eline saglik cok güzel olmus Testler gayet basarili fakat,
Birkac kücük degisiklik talep edecem ?
Aramalar isime göre degilde solunda bulunan koda göre gelmesi icin hangi secenegi degistirmem gerekli ?
Birda Faturanin Net tutarini aliyor fakat Bürüt tutari gelemesi lazim ?

@mtecimer
NET-BRÜT olayı için; verdiğim koddaki .......hlisteilk & ":AC" & hlisteson).Value
kısmındaki AC sütun adını AB olarak değiştirerek deneyin.

Mevcut formülleriniz ve mevcut kod,
DEĞER DEĞİŞTİRME DÜĞMESİNİN bağlantılı olduğu Fatura sayfası K1 hücresindeki değer üzerinden çalışıyor durumda zaten.
Benim eklememde de bu durumda bir değişiklik yapmadım zaten. Zaten firma isminden hareket edilmiyor.

Belgenizde mevcut işleyiş şöyle; değer değiştirme düğmesini kullandığınızda Fatura sayfası K1'deki değer değişiyor.
Bu da Müşteri sayfasındaki ilgili satır numarasını göstermiş oluyor.
İşleyişin gerisi de buna göre devam ediyor.

@mtecimer
NET-BRÜT olayı için; verdiğim koddaki .......hlisteilk & ":AC" & hlisteson).Value
kısmındaki AC sütun adını AB olarak değiştirerek deneyin.

Mevcut formülleriniz ve mevcut kod,
DEĞER DEĞİŞTİRME DÜĞMESİNİN bağlantılı olduğu Fatura sayfası K1 hücresindeki değer üzerinden çalışıyor durumda zaten.
Benim eklememde de bu durumda bir değişiklik yapmadım zaten. Zaten firma isminden hareket edilmiyor.

Belgenizde mevcut işleyiş şöyle; değer değiştirme düğmesini kullandığınızda Fatura sayfası K1'deki değer değişiyor.
Bu da Müşteri sayfasındaki ilgili satır numarasını göstermiş oluyor.
İşleyişin gerisi de buna göre devam ediyor.
Üstad dediklerini denedim fakat yapamadim. Yada yapmak istedikolerimi tam aktaramadim sanirim size.

Ekte dosyayi gönderdim tekrar üzerinde aciklama yaptim. Size zahmet bakabilirmisiniz?

Ekli dosyalar

İsteğinizi hakikaten anlamlandıramadım. Yoksa niye bakmayayım.

Dosyanızda, Hatirlatma sayfasındaki değer değiştirme düğmesi de Fatura sayfasındaki değer değiştirme düğmesi de
aynı kodu çalıştırıyor durumda idi ve ben bunda bir değişiklik de yapmış değilim.

İki sayfadaki düğmelerin birbiriyle ilişkisi olmayıp, tamamen farklı bir kodlama mı yapılmasını istiyorsunuz?
Firma bazlı fatura listesi zaten Hatırlatma sayfasında sağ üstteki alanda idi.
Ayrıca Hatirlatma sayfasındaki M1 hücresinde BUGÜN formülü var (dolayısıyla ay 12 - ARALIK.
Ancak; belgenizde ARALIK ayına ait bir sayfa da yok.

İsteğinizi dosya üzerindeki bilgilerle bağdaştıramadım.