Düşeyara Formulü Hak. Yardım Rica Ediyorum

Çözüldü Düşeyara Formulü Hak. Yardım Rica Ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

loojistik

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Şirketimize ait 10.000 GSM hattı mevcut. Bu hatlar saha personellerimiz tarafından kullanılıyor.
İşten çıkan bir saha personeli olduğunda hattını daha sonra yeni işe giren bir arkadaşa teslim ediyoruz.

Bu işleyişi anlattıktan sonra yapmak istediğime geçeyim.

Bizim bir ana excelimiz var. Bu ana excelde hangi hat hangi arkadaşımıza ait bunu görebiliyoruz.
Bir tanede yeni işe giriş yapanları haftalık olarak tuttuğumuz ayrı bir excel sayfamız var. Burada işe yeni girenlere verilen telefon numarası, adı soyadı mevcut.
Biz bunları her hafta Cuma günü ana excel'de CTRL+F ile aratıp bilgileri güncelliyoruz.

Bunu daha kısa bir yolu var mıdır?

Ekli dosyayı görüntüle 6697

Ekli dosyayı görüntüle 6698

Ekli dosyalar

• aga1.webp
    aga1.webp
    77.7 KB · Görüntüleme: 28
  • aga2.webp
    aga2.webp
    34.9 KB · Görüntüleme: 26
E sütununa Değişekler diye bir başlık atın. Ana listedeki A sütunundaki verileri İşe yeni girenler arasında aratın. Varsa karşılığını yazdırın. Sonrasında filtreleme yapıp ilgili düzenlemeyi daha hızlı yapabilirsiniz. Yada makro kodu yazılıp otomatik güncellemesi yapılabilir her açılışta yada kapatılışta.

Merhaba ,
ANA LİSTE sayfasına sütun ekleyip "gizle" yapmak koşuluyla isimleri güncellemeniz de düşeyara ile mümkün. kod ile bir çözüm gelmez ise bu yöntemi de düşünebilirsiniz.

Sayın @loojistik, foruma hoşgeldiniz.

Forumda yeni olmanızdan kaynaklanıyor sanırım.

Sorularınızı; ekran görüntüsü yerine, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızı sonuç almanız kolaylaşır.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...