B

Çözüldü Cümle Içindeki Kelimeye Göre Varyok Yazma

burcudere

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, tek tek kontrol yapmak yerine, yazılacak bir formül ile istediğim kelime o hücrede geçiyorsa var, geçmiyorsa yok yazsın istiyorum. If ve or ile denedim ama yapamadım. Örneğin eklediğim örnek dosyadaki cümlelerde Mavi,beyaz ve yeşil geçenler için var, diğerleri için yok yazsın gibi. Tek hücrede sadece biri de olabilir, ikisi de olabilir aradığım kelimelerden.

Ekli dosyalar

Merhabalar kelimeleri elle yazacaksanız böyle deneyiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Tekrar merhaba formülü bu şekilde uyguladım çok güzel çalıştı :) birde her birini ayrı ayrı yazsın diye aşağıdaki gibi yaptım formülü olmadı :(

=IF(SUM(COUNTIF(A7;("*Mavi*";"Var - Mavi";"");("*Beyaz*");"Var - Beyaz";"")))

Yani her bulduğunda o kelime ne ise onu da yanına yazsın istemiştim

Merhaba @burcudere hanım aynı hücrede birden fazla kelime durumu da olabilir bu durumda ne yazacak ? Yeni sorunuzu yeni konu açıp sorarsanız çok daha iyi olur. Hem ilk sorduğunuz soruya sahip başkaları bu konuyu aratınca kafa karışıklığı yaşamamış olur. Hem forumda soru çeşitliliği olur. Anlayışınız için Teşekkürler.

Merhaba @burcudere hanım aynı hücrede birden fazla kelime durumu da olabilir bu durumda ne yazacak ? Yeni sorunuzu yeni konu açıp sorarsanız çok daha iyi olur. Hem ilk sorduğunuz soruya sahip başkaları bu konuyu aratınca kafa karışıklığı yaşamamış olur. Hem forumda soru çeşitliliği olur. Anlayışınız için Teşekkürler.
hemen açıyorum yeni konu :)