C

Çözüldü Birbirine Benzeyen Iki Veriden Birini Silmek

cbartan81

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Sütun1 Sütun 2 Km

A B 5

B A 5

iki sutunda yer alan bu şekilde çarşaf bir listem var ,aslında benim için A 'dan B ye giden şoför ile B 'den A ya giden şoför arasında Km değerlerim aynı mantıken .Ben bir tanesini silmek istiyorum,toplu bir veri var ve bu şekilde tüm listeden tekrar eden 2 verinin 1 ini silmek icin ne yapmalıyım.

Merhaba ,

Örnek dosyayı ekledim .

A sütunu ile B sütununda köyler var.

Örnek olarak bakarsak A2 sütunundaki Abdurrahmanlar ile B2 sütunundaki Dokuzoluk köyü arasına bir km bilgisi gireceğim .

Fakat dosyadaki veriler ilerledikce A431 Sütunundaki Dokuzoluk ile B431 deki Abdurrahmanlar köyü kombinasyonuda var .

Aslında iki köy arası uzaklık A ile B veya B ile A yazsam da değişmez iben bu verilerden varsa eğer tekrar edeninin silinmesini istiyorum

Ekli dosyalar

Merhaba ,

Örnek dosyayı ekledim .

A sütunu ile B sütununda köyler var.

Örnek olarak bakarsak A2 sütunundaki Abdurrahmanlar ile B2 sütunundaki Dokuzoluk köyü arasına bir km bilgisi gireceğim .

Fakat dosyadaki veriler ilerledikce A431 Sütunundaki Dokuzoluk ile B431 deki Abdurrahmanlar köyü kombinasyonuda var .

Aslında iki köy arası uzaklık A ile B veya B ile A yazsam da değişmez iben bu verilerden varsa eğer tekrar edeninin silinmesini istiyorum

Sadece bilgi olarak satır yanına açıklama isterseniz aşağıdaki formülü bir sütunun 2. satırına yapıştırıp aşağı doğru sürükleyerek çoğaltınız.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Tekrarlayan satırların otomatik olarak silinmesini istiyorsanız eğer bu işlem için makrolu çözüm gerekecek. Makrolu çözüm kullanabilirim diyorsanız belirtin, makro üstadlarımız çözümünü paylaşırlar.

Ekli dosyalar