P

Çözüldü Bir veri çekme formülüne yardım lazım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan planyoq
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

planyoq

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Elimde personele ait bir imza listesi var imza kısmına yazacağım bir formül ile izinleri kayıt ettiğim farklı bir excel de o kişiyi bulup ne zaman döneceğini göstersin istiyorum şöyle bir sorunum var sadece aradığım kişi birden fazla kez izine çıkmış gelmiş olabiliyor ben yazdığımda ilk sıradaki verilerini çekiyorum ben en son ayrıldığı izine ait tarihleri istiyorum nasıl yapabilirim acaba şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

Sayın @planyoq .

Sanırım bu açtığınız ikinci konu oluyor.
Açtığınız ilk konu sayfasında, dahil olduğunuz ağ yapısının örnek belge eklemeye/indirmeye engel olduğunu belirtmiştiniz.
O halde sorularınızı sorarken oluşturacağınız örnek belgeleri, Google Drive, Yandex Disc veya
***, ***, dosyayukleyin.com, *** gibi
harici bir dosya paylaşım sitesine yükleyip, oradan alacağınız erişim linkini forumda paylaşabilirsiniz.
Örnek belge üzerinden çözüm bulmak/sonuca ulaşmak, her zaman daha kolay olur.
Yeter ki örnek belgeleriniz, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlanmış,
gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen kopyası şeklinde hazırlanmış olsun.

.

Sayın @planyoq .

Sanırım bu açtığınız ikinci konu oluyor.
Açtığınız ilk konu sayfasında, dahil olduğunuz ağ yapısının örnek belge eklemeye/indirmeye engel olduğunu belirtmiştiniz.
O halde sorularınızı sorarken oluşturacağınız örnek belgeleri, Google Drive, Yandex Disc veya
***, ***, dosyayukleyin.com, *** gibi
harici bir dosya paylaşım sitesine yükleyip, oradan alacağınız erişim linkini forumda paylaşabilirsiniz.
Örnek belge üzerinden çözüm bulmak/sonuca ulaşmak, her zaman daha kolay olur.
Yeter ki örnek belgeleriniz, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlanmış,
gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen kopyası şeklinde hazırlanmış olsun.

.
Dosya eklemek sorun değil pazartesi söylediğiniz şekilde örnek eklerim fakat kurumda hiç bir internet sitesinden indirme yapılamıyor yönetici izni istiyor bu sebeple dosya üzerinde düzenleme yapıp yükleseniz bile ben cevaba ulaşamayacağım o yüzden bu şekilde yardım almaya çalışıyorum

@planyoq
Ağ yöneticinize başvurup, Www.ExcelDestek.Com sitesini istisna siteler listesine ekletmeyi deneyin derim.
Ms. Excel ile meşgulseniz ve işyerinde yoğun olarak kullanıyorsanız;
çok işinize yarayacak (aslında kurumun işine yarayacak demektir),
işlerinizi hızlandıracak konularda destek alabilirsiniz.

Ayrıca; daha evvel açtığınız hücreye fotoğraf ekleme konusundaki cevabımla ilgili geri bildirimde bulunmadığınızı da hatırlatayım.

.

Dosya eklemek sorun değil pazartesi söylediğiniz şekilde örnek eklerim fakat kurumda hiç bir internet sitesinden indirme yapılamıyor yönetici izni istiyor bu sebeple dosya üzerinde düzenleme yapıp yükleseniz bile ben cevaba ulaşamayacağım o yüzden bu şekilde yardım almaya çalışıyorum
@Ömer BARAN üstadımın tavsiyesine uyup forumumuzu istina sitelere ekletebilirseniz ne ala...
Ama ekletemez iseniz de madem yüklemede sorununuz yok; siz örnek dosyanızı ekleyiniz ki yardımcı olabilecek forumdaşlarım ne istediğinizi daha net anlayıp dosyanızın yapısına uygun çözümü gereksiz vakit sarfı yaşamadan, daha kısa sürede çözüme paylaşabilsin...
Konu altında da dosya indiremediğinizi belirtirseniz gerekli çözümler cevap içerisinde verilir.

bir örnek hazırladım bakabilirseniz sevinirim sayfa 2 de izine ayrılan personelin verisi var birden fazla kez gidip dönmüş olabiliyor sayfa birde isimin karşısındaki yere personelin işe başlama tarihi bugün veya daha ileri bir tarih ise ne izini olduğu ve döneceği tarih bilgilerini çekmek istiyorum

Ekli dosyalar

Merhaba,
Talebinizi yapmaya çalıştım. Aşağıdaki formülü Sayfa1 F3 hücresine aşağıdaki dizi formülü olarak ekleyip aşağı sürükleyiniz. Deneyiniz. Umarım aradığınız budur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Merhaba,
Talebinizi yapmaya çalıştım. Aşağıdaki formülü Sayfa1 F3 hücresine aşağıdaki dizi formülü olarak ekleyip aşağı sürükleyiniz. Deneyiniz. Umarım aradığınız budur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Hocam çok teşekkürler tam istediğim gibi oldu.

Moderatörün son düzenlenenleri: