M

Çözüldü Aynı Ölçüleri Başka Sayfaya Aktarma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın CAM sayfasında bulunan aynı ölçüdeki camları adetleriyle birlikte başka bir sayfaya aktarmak istiyorum.
Örneğin 11 ve 12 satırdaki ölçülerin eni ve boyu aynı, 11. satırdaki adetin üzerine diğer aynı ölçüdeki adetleri ekleyerek tek ölçü yapmasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

Merhabalar üstadlar,

Dosyamın CAM sayfasında bulunan aynı ölçüdeki camları adetleriyle birlikte başka bir sayfaya aktarmak istiyorum.
Örneğin 11 ve 12 satırdaki ölçülerin eni ve boyu aynı, 11. satırdaki adetin üzerine diğer aynı ölçüdeki adetleri ekleyerek tek ölçü yapmasını istiyorum.

DÜZELTME: dosyada kaydırma yapmışım. Doğrusu eklenmiştir. Bu dosyayı daha sonraki ölçüler içinde kullanabilmek için yardımcı olursanız kalıcı bir dosya olacaktır. Teşekkürler

Ekli dosyalar

@mc_exrem

Mevcut CAM sayfasındaki bazı formüllerde sorun var.
Farklı satırları birbiriyle çarpmışsınız. Örneğin; 27'nci satırda 1 Adet 670 - 1325 işlem sonucunu E sütununda
=(A27*(B27*C27)/1000000) yerine =(A27*(B26*C27)/1000000) olarak formülüyle hesaplamışsınız.
Bunun sonucu olarak E sütunundaki işlem sonuçları ve en üstteki toplam da doğruyu göstermiyor.
Bence önce bu durumu bir kontrol edip örnek belge yenileyin.

.

@mc_exrem

Mevcut CAM sayfasındaki bazı formüllerde sorun var.
Farklı satırları birbiriyle çarpmışsınız. Örneğin; 27'nci satırda 1 Adet 670 - 1325 işlem sonucunu E sütununda
=(A27*(B27*C27)/1000000) yerine =(A27*(B26*C27)/1000000) olarak formülüyle hesaplamışsınız.
Bunun sonucu olarak E sütunundaki işlem sonuçları ve en üstteki toplam da doğruyu göstermiyor.
Bence önce bu durumu bir kontrol edip örnek belge yenileyin.

.
günaydın,

ikinci yüklediğim dosyada gerekli düzeltmeler yapılıp yüklenmişti yani sorun giderilerek yüklenmişti.

İsterseniz ikinci belgeyi kendiniz indirip kontrol edin.
27'nci satırdan sonrakilerin tümü hatalı gibi.

Bir de "başka sayfaya" demişsiniz. Bu sayfa hangisidir?
Kendiniz belgeye bir sayfa ekleyin ve
CAM sayfasındaki verilere göre olması gereken birkaç sonucu elle yazarak hazırlayın.

.

İsterseniz ikinci belgeyi kendiniz indirip kontrol edin.
27'nci satırdan sonrakilerin tümü hatalı gibi.

Bir de "başka sayfaya" demişsiniz. Bu sayfa hangisidir?
Kendiniz belgeye bir sayfa ekleyin ve
CAM sayfasındaki verilere göre olması gereken birkaç sonucu elle yazarak hazırlayın.

.
merhabalar

hata giderildi ve eşlenmiş camların aktarılması gereken EŞLEME sayfası eklenmiştir.

tabloda toplam 3 satırda (11-12 ve 46. satırlarda) 780*1325 ölçüsünde toplam 5 adet cam bulunmaktadır. Diğer iki satırdaki adetleri ilk satırdaki adetlere ekleyip tek satır olarak EŞLEME sayfasına aktarmam gerekiyor.
Diğer ölçüleri de aynı bu şekilde eşlemem gerekiyor.

Ekli dosyalar