A

Çözüldü Aylık ve Haftalık Toplamları Bulma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetkaraaslan

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Arkadaşlar Yandaki Tablodaki Eski Versiyonlara Göre Haftalık Ve Aylık Toplamları Yapıyorum.Fakat 365 versiyonunda kullanılan filtre formülü yada başka formül ile göre yapılması istiyorum yardımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

Çözüm
Deneyin ;

Hafta kriteri için
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ay kriteri için
Kod:
(1 satır)
Deneyin ;

Hafta kriteri için
Kod:
(1 satır)

Ay kriteri için
Kod:
(1 satır)

Çözüm
Rica ederim.
Bazı işlevler DİZİ olarak formülde kullanıldığında hata verir, sonuç döndürmez.
HAFTASAY($B$3:$B$107;2)=F3) şeklinde denediğinizde #DEĞER hatası verecektir, deneyin siz de göreceksiniz. Bu durumu çözmek için de 365 in farklı işlevlerini kullanmak yeterli oluyor. Ben bu örnekte MAP işlevini kullandım. Farklı çözüm örnekleri de gelecektir.
Önemli olan doğru sonucu sistem performansını da etkilemeden elde etmektir. Özellikle son sürümlerde bir sorunun çözüm seçenekleri de oldukça arttı, farklı yöntemler kullanılabiliyor.
Siz zaten genelde 2-3 forumda aynı anda aynı soruyu soruyorsunuz. Oralardan da farklı çözümler gelecektir. Belki daha basit, daha kısa. Ama dediğim gibi BANA GÖRE önemli olan sonucun doğru elde edilmesi.
Kolay gelsin,
*Bahasettiğim "dizi" problemi çokeğersay, eğersay gibi işlevler için de geçerli. Buna benzer başka işlevler de var şu an tam hatırlayamadığım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...