S

Çözüldü Application.inputbox

sepulastura

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

elimde işlem yapılmadığı zaman otomatik kapanan makro kod düzeneği var.

bu kod düzeneğinin bir parçası olan excel dosyası açılırken çalışan kod düzeneği aşağıdaki gibi olup karşıma çıkan İnputbox a 00:00:10 gibi bir değer giriyorum ve 10 saniye exceli kullanmazsam kaydedip kapanıyor.

ben istiyorum ki bu inputbox a ben manuel veri girmek yerine bir hücremde hazır yazılı olan bir değeri yansıtmış olsa

Örneğin sheet1 de A1 hücresinde 00:00:15 verisi olsa dosyayı açtığımda inputbox ın içeriğine bu veri yansımış olsa olabilir mi böyle bir şey bir kaç şey denedim ama bir türlü bir hücredeki veriyi getirtemedim. bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)

evet o hücredeki değeri alsın istiyorum
bu kod thisworkbookta. bu şekilde kodu düzenledim exceli açınca kursör dönüyor ve karşıma inputbox çıkmıyor excel çalışmaz hale geliyor

evet daha önce açmışım konuyu fakat aklımdan çıkmış. kendimce çözümler arıyorum hala elde tutulur bir şey yapamadım işte malesef :(

Benim tek derdim şu. karşıma gelen inputbox a manuel olarak 00:00:15 değerine yazmamak. bu değer yazılı gelsin gerekirse ben düzelteyim.

yahut bu değeri zaten bi şekilde bir hücreden alsın ve inputbox sorgusuda hiç çıkmasın ben exceli kullanmadığım o sürede kapansın istiyorum.

yani tek derdim manuel elle giriş yapılmaması

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)