emre67z

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, dev excel arşivinde bulduğum kodun 32 bit ve eski bir sürüm olduğu hatasını alıyorum.
bu dosyada yer alan kodu 64 bit excel de çalıştırabilecek şekilde revize edebilir misiniz.

Ekli dosyalar

emre67z,​

Böyle bir hata ile buna benzer bir dosyada karşılaşmıştım.
Sorun olan dosya 32 ve 64 bit mimarili işletim sitemlerinde çalışacak biçimde şöyle çözülebiliyor:

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub Frame2_Click() kodunun üstünde yer alan kodu aşağıdaki biçimde değiştirmeniz gerekiyor:
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub UserForm_Initialize() kodunun üstüne aşağıdaki satırı ilk satır olarak yazmanız gerekiyor:
Dim s As Long

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub UserForm_Activate() kodundaki ilk satırı aşağıdaki gibi değiştirmeniz gerekiyor:
Dim mWnd As LongPtr

Bu düzeltmeleri yapınca kullanıcı formu benim 64 bit bilgisayarımda açıldı.

emre67z,​

Böyle bir hata ile buna benzer bir dosyada karşılaşmıştım.
Sorun olan dosya 32 ve 64 bit mimarili işletim sitemlerinde çalışacak biçimde şöyle çözülebiliyor:

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub Frame2_Click() kodunun üstünde yer alan kodu aşağıdaki biçimde değiştirmeniz gerekiyor:
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub UserForm_Initialize() kodunun üstüne aşağıdaki satırı ilk satır olarak yazmanız gerekiyor:
Dim s As Long

UserForum1'i kod bölümündeki Private Sub UserForm_Activate() kodundaki ilk satırı aşağıdaki gibi değiştirmeniz gerekiyor:
Dim mWnd As LongPtr

Bu düzeltmeleri yapınca kullanıcı formu benim 64 bit bilgisayarımda açıldı.
hocam eline emeğine sağlık, ben beceremedim. Yine hata veriyor. hatalar If VBA7 Then olarak gözüküyor ve Private Sub UserForm_Initialize() bug oluyor yazıyor.

• Beğen
Tepkiler: kim
Ben de 64 bit excel kullanıyorum. Bahsettiğiniz hata bende çıkmıyor.
Dosyayı arşivime almak istedim. Size yanıt yazdıktan sonra da UserForum1 üzerindeki kodlarda bazı hatalar oluyordu, onları düzelttim. Hatalar değişkenlerin tanımlanmaması hatalarıydı. 3 nolu iletinizdeki sorun olan yerle ilgili de bir düzeltme yaptım.
Benim bilgisayarımda hatasız çalışan dosyayı ekliyorum. Sorun yoksa UserForum1'in tüm kodlarını kendi dosyanıza kopyalayınız.
Yine bir hata olursa işin ustası arkadaşlar çözüm için öneri getirebilirler tabii.

Ekli dosyalar