3 ve daha fazla koşula uyan veriyi bulma

Çözüldü 3 ve daha fazla koşula uyan veriyi bulma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tukayf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
1665728019510.webp
Merhabalar resimde ve dosyada açıklama yapmaya çalıştım. Şu an 3 koşula uyan veriyi bulmaya çalışıyorum. İndis kaçıncı ile çok denedim ama yapamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba şöyle yapabilirsiniz. Kaçıncı içine yıldız parantez şartı ekleyip koşulları arttırabilirsiniz. Formül dizi formülüdür. Ctrl +Shift + Enter gerektirir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Merhaba şöyle yapabilirsiniz. Kaçıncı içine yıldız parantez şartı ekleyip koşulları arttırabilirsiniz. Formül dizi formülüdür. Ctrl +Shift + Enter gerektirir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Çözüm
Merhabalar resimde ve dosyada açıklama yapmaya çalıştım. Şu an 3 koşula uyan veriyi bulmaya çalışıyorum. İndis kaçıncı ile çok denedim ama yapamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Merhaba,
Merhaba,
X2 hücresine A, Y2 hücresine 09:00, Z hücresine 18:00 yazınız.
Ad soyadın listelenmesini istediğiniz hücreye örneğin: W3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp yeteri kadar sürükleyiniz.
Umarım istediğiniz budur.
=EĞERHATA(İNDİS($A$3:$T$21;TOPLAMA(15;6;(SATIR($E$3:$E$21)-2/(($J$3:$J$21=$X$2)*($N$3:$N$21=$Y$2)*($O$3:$O$21=$Z$2)));SATIR($E2));SÜTUN(E$1));"")

ya da

=EĞERHATA(İNDİS($A$3:$T$21;TOPLAMA(15;6;(SATIR($E$3:$E$21)-2/(($J$3:$J$21="A")*($N$3:$N$21=--"09:00")*($O$3:$O$21=--"18:00")));SATIR($E1));SÜTUN(E$1));"")

Son düzenleme:
Merhaba,

Merhaba,
Ad soyadın listelenmesini istediğiniz hücreye örneğin: W3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp yeteri kadar sürükleyiniz.
=EĞERHATA(İNDİS($A$3:$T$21;TOPLAMA(15;6;(SATIR($E$3:$E$21)-2/(($J$3:$J$21=$X$2)*($N$3:$N$21=$Y$2)*($O$3:$O$21=$Z$2)));SATIR($E2));SÜTUN(E$1));"")

Hocam bu sonuç döndürmedi belki ben yanlış yaptım bilemiyorum.
Onun dışında konuya yazılan tüm formüller çözüm getiriyor.
Hepinize çok teşekkür ederim.

Merhaba,

Merhaba,

Hocam bu sonuç döndürmedi belki ben yanlış yaptım bilemiyorum.
Onun dışında konuya yazılan tüm formüller çözüm getiriyor.
Hepinize çok teşekkür ederim.
Merhaba,
Nasıl bir sonuç görmek istediğinizi örnek olarak belgenizde gösteriniz.
E sütunundaki Ad soyad bilgisi veri olarak kabul edilmektedir. Formüllerin uygulanacağı alan A ve T sütunlarından sonraki bir sütun olmalı diye düşündüm. Sizin belgenizdeki şu nota :" J sütünu A olan N sütunu 09:00 olan ve O sütunu 18:00 olan personeli E sütununda formülle bulmak istiyorum." cümlesine göre personelleri E sütununda listeleme bence tablo başlıklarına göre doğru olmadığı kanısındayım. Zira tablo başlıkları kişisel bilgiler içermektedir.