Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme isimli bu dosya, B sütunundaki Data başlıklı verilerin yer aldığı tabloyu benzersiz ve sıralı bir şekilde sıralama işlemi yapmaktadır.

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme

Excel 365 ile hayatımızı kolaylaştıran BENZERSİZ formülüne dair yaptığmız örnekler sonrasında, Excel 365 kullanıcısı olmayan bazı üyelerimizden benzer ihtiyaçlarının olduğuna dair geri bildirimler aldık. Bu kapsamda, üstte resmini göreecğimiz şekilde olan bir örnek dosya hazırlamak yararlı olacaktı.

Dosyada basit bir şekilde, tekrarlanan, aralarında boşluk olan ve sayısal rakamların olduğu basit bir talo yer almaktadır. Amaç, G sütununda görülecek şekilde benzersiz ve sıralı bir hale gelmesini sağlamaktır.

Bunun için, dosyayı indirenlerin formülü bir tık daha kolay anlayabilmesi için iki yardımcı sütun desteği aldık.

E5 ve E8 hücrelerinde benzersiz ve boş olan sayıları belirledikten sonra, hemen aşağıda listesini göreceğiniz formülleri iç içe kullanarak sonuca ulaştık.

Bunun dışında yardımcı sütun desteği olmadan halini de aynı dosya içerisinde görebileceksiniz.

Karışık Excel formüllerini sevenler için güzel bir örnek oldu :)

Mantığı anlaması sizden...

Faydalı olması temennisiyle.

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme - Excel Özellikleri:

BOŞLUKSAY SIKLIK EĞER İNDİS EYOKSA KAÇINCI MİN SATIRSAY TOPLA Yardımcı Sütun
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...