Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme isimli bu dosya, B sütunundaki Data başlıklı verilerin yer aldığı tabloyu benzersiz ve sıralı bir şekilde sıralama işlemi yapmaktadır.

Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme

Excel 365 ile hayatımızı kolaylaştıran BENZERSİZ formülüne dair yaptığmız örnekler sonrasında, Excel 365 kullanıcısı olmayan bazı üyelerimizden benzer ihtiyaçlarının olduğuna dair geri bildirimler aldık. Bu kapsamda, üstte resmini göreecğimiz şekilde olan bir örnek dosya hazırlamak yararlı olacaktı.

Dosyada basit bir şekilde, tekrarlanan, aralarında boşluk olan ve sayısal rakamların olduğu basit bir talo yer almaktadır. Amaç, G sütununda görülecek şekilde benzersiz ve sıralı bir hale gelmesini sağlamaktır.

Bunun için, dosyayı indirenlerin formülü bir tık daha kolay anlayabilmesi için iki yardımcı sütun desteği aldık.

E5 ve E8 hücrelerinde benzersiz ve boş olan sayıları belirledikten sonra, hemen aşağıda listesini göreceğiniz formülleri iç içe kullanarak sonuca ulaştık.

Bunun dışında yardımcı sütun desteği olmadan halini de aynı dosya içerisinde görebileceksiniz.

Karışık Excel formüllerini sevenler için güzel bir örnek oldu :)

Mantığı anlaması sizden...

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Benzersiz Değerleri Sıralama ve Listeleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de herhangi bir hücre ya da veri aralığında yer alan kelimelerin ilk harflerini büyük hale getirmek için, hemen yan hücreye =YAZIM.DüZENİ(A1) yazmanız ve ihtiyacınız olan diğer yerlere kopyalamanız yeterlidir.
Yükleniyor...