Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme

Omer_BARAN 24 Haziran 2020 25 Haziran 2020 VIP Dosya
Bu dosyada açılış şifresi bulunmaktadır
Dosyanın şifresini görebilmek için hemen alt tarafta bulunan Yorum alanına bir yorum yazmanız gerekir. Yorumlar onaya tabidir. Yorumunuzun anında yorumlanmasını istiyorsanız, Hesap Doğrulama yapmanız yeterli olacaktır. Doğrulanmış hesaba sahip kullanıcılarımızın yorumları otomatik olarak onaylanmaktadır.
Yorumunuzun onaylanmasından sonra, bu alanda dosyanın şifresini görebileceksiniz.
Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme isimli bu dosya, bir çalışanın kullandığı yıllık izin döneminin birden fazla ay'ı kapsaması durumunda, bu izinleri ay bazlı olarak gün gün verecek şekilde bölme işlemini gerçekleştirir.

İnsan Kaynakları çalışanları için Yıllık İzin kullanımlarına dair raporlamalar oldukça önemli detaylar içermektedir. Gerek hukuksal süreci açısından, gerekse maliyet kalemi olması münasebetiyle, Yıllık İzin kullanımı şirketler için önemli bir konudur.

Bu dosyada, bir İK çalışanının ihtiyacına bağlı oluşturulmuş ve herkesin faydalanması için siteye eklenmiştir.

İhtiyaç, birden fazla ay'a denk gelen ama tek kayıt şeklinde oluşturulmuş ve tek parça yıllık izin günü olarak kayıtlara aktarılmış izin günlerinin, ay bazlı olarak listelenmesidir.

Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz dosyada, 3 ayrı adım ile işlem yapılmaktadır.

Önce İK çalışanı A, B, C sütunlarındaki verileri elle girmeli ya da kendi bilgilerinden aktarmalıdır.

Buradaki Kadro başlığı, Mavi Yaka ve Beyaz Yaka takibi için eklenmiştir.
Dosyamızdaki kodlardan 2 olanlar Mavi Yaka için, 3 olanlar Beyaz Yaka için kullanılmıştır.

Daha sonraki E:N aralığındaki alan tamamen formüllerden oluşmaktadır.

Buradaki formüllerde hem kontrol sağlanmakta hem de aylara bölme işlemi uygulanmaktadır.

K, L ve M sütunlarında kullanılan formül tamamen otomatik olarak izni 3 ay'a bölmektedir. Diğer sütunlar ise kontrol açısından dosyada muhafaza edilmiştir.

Formüller izni 3 ay'a bölerken, çalışanların Hafta Tatili ve olası Resmi Tatile denk gelen günlerin kontrolüde yapılmaktadır. Ayrıca takibi zor olan yarım günlük yıllık izin düşme özelliğide arefe günleri için uygulanmıştır.

En son olarak, O:Q aralığındaki formüller ise, gün bazlı olarak kontrol yapmanızı sağlar. Bu alandaki kontrolü yapmak için, hemen sağ kısımda bulunan Değer Değiştirici butonuna aşağı yukarı şeklinde tıklamanız yeterli olacaktır.

Buton hangi kişiyi işaret ediyorsa, o çalışanın satırı Koşullu Biçimlendirme özelliği ile renklendirilmiştir.

Uzun ve yorucu olsada, işe yaradığını bilmenin verdiği keyif ile bu dosyayı ExcelDepo kullanıcılarının faydasına ekliyorum.

Bir kaç adımda kendi analizleriniz için kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Emeğe yönelik bir teşekkür içinde dosyamıza açılış şifresi eklenmiştir. Yorum yapılmasına müteakip şifre en üstteki siyah alanda otomatik olarak görünecektir.

"İnşallah şifreyi göreceğiz..", vs söylemler içeren yorumları onaylamıyoruz!

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
VE - SÜTUN - SERİAY - EĞER - DOLAYLI - ESAYIYSA - MAK - MİN - KAYDIR - SATIR - TOPLA.ÇARPIM - HAFTANINGÜNÜ - ToggleButton - Koşullu Biçimlendirme

teşekkürler, güzel bir çalışma

Teşekkürler, güzel bi çalışma

teşekkürler,

elinize sağlık

elinize sağlık

Merhabalar, Böyle güzel bir site ile excel kullanıcılarına kolaylık sağladığınız için çok teşekkürler.


Yorumunuz için teşekkürler.


Emeğinize sağlık, benzer uygulama kısa bir süre önce lazımdı ancak hiçbiryerde bulamadım. kendimce bişeyler yapmaya çalıştım. bu tablodan da faydalanarak daha verimli bir tablo ortaya çıkaracağıma inanıyorum.

Emeğinize sağlık, benzer uygulama kısa bir süre önce lazımdı ancak hiçbiryerde bulamadım. kendimce bişeyler yapmaya çalıştım. bu tablodan da faydalanarak daha verimli bir tablo ortaya çıkaracağıma inanıyorum.


Umarız size bir ışık tutar bu dosya. Ömer bey bu konularda pir'dir.


Ellerinize sağlık


12

Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...