Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme

10.00 ₺
Bu programı satın alabilmeniz için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız gerekmektedir.
Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme isimli bu dosya, bir çalışanın kullandığı yıllık izin döneminin birden fazla ay'ı kapsaması durumunda, bu izinleri ay bazlı olarak gün gün verecek şekilde bölme işlemini gerçekleştirir.

İnsan Kaynakları çalışanları için Yıllık İzin kullanımlarına dair raporlamalar oldukça önemli detaylar içermektedir. Gerek hukuksal süreci açısından, gerekse maliyet kalemi olması münasebetiyle, Yıllık İzin kullanımı şirketler için önemli bir konudur.

Bu dosyada, bir İK çalışanının ihtiyacına bağlı oluşturulmuş ve herkesin faydalanması için siteye eklenmiştir.

İhtiyaç, birden fazla ay'a denk gelen ama tek kayıt şeklinde oluşturulmuş ve tek parça yıllık izin günü olarak kayıtlara aktarılmış izin günlerinin, ay bazlı olarak listelenmesidir.

Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz dosyada, 3 ayrı adım ile işlem yapılmaktadır.

Önce İK çalışanı A, B, C sütunlarındaki verileri elle girmeli ya da kendi bilgilerinden aktarmalıdır.

Buradaki Kadro başlığı, Mavi Yaka ve Beyaz Yaka takibi için eklenmiştir.
Dosyamızdaki kodlardan 2 olanlar Mavi Yaka için, 3 olanlar Beyaz Yaka için kullanılmıştır.

Daha sonraki E:N aralığındaki alan tamamen formüllerden oluşmaktadır.

Buradaki formüllerde hem kontrol sağlanmakta hem de aylara bölme işlemi uygulanmaktadır.

K, L ve M sütunlarında kullanılan formül tamamen otomatik olarak izni 3 ay'a bölmektedir. Diğer sütunlar ise kontrol açısından dosyada muhafaza edilmiştir.

Formüller izni 3 ay'a bölerken, çalışanların Hafta Tatili ve olası Resmi Tatile denk gelen günlerin kontrolüde yapılmaktadır. Ayrıca takibi zor olan yarım günlük yıllık izin düşme özelliğide arefe günleri için uygulanmıştır.

En son olarak, O:Q aralığındaki formüller ise, gün bazlı olarak kontrol yapmanızı sağlar. Bu alandaki kontrolü yapmak için, hemen sağ kısımda bulunan Değer Değiştirici butonuna aşağı yukarı şeklinde tıklamanız yeterli olacaktır.

Buton hangi kişiyi işaret ediyorsa, o çalışanın satırı Koşullu Biçimlendirme özelliği ile renklendirilmiştir.

Uzun ve yorucu olsada, işe yaradığını bilmenin verdiği keyif ile bu dosyayı ExcelDepo kullanıcılarının faydasına ekliyorum.

Bir kaç adımda kendi analizleriniz için kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
BU PROGRAMDA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Yıllık İzin Dönemini Aylara Bölme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığının en altındaki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Aşağı Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin alt çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleniyor...