Yıl ve Aya Eşit Olan Tarihleri Renklendirme

Yıl ve Aya Eşit Olan Tarihleri Renklendirme isimli dosyamız, kriter bazlı olarak bir döneme denk gelen tarihleri renklendirir.

Excel'de elinizde bir döneme denk gelen tarihleri, diğer tarihlerden farklılaştırmak isterseniz, Koşullu Biçimlendirme özelliği tam size göredir. Bu özelliği Excel Formülleri ile desteklediğinizde, tam olarak istediğiniz ne varsa sonuca ulaşabilirsiniz.
Bu örnekte, elimizde baz bir tarih var ve farklı farklı tarihlerin olduğu verilerde, baz tarihimizin ay ve yıl bilgisine eşit olanları renklendirmek istemekteyiz.

Yıl ve Aya Eşit Olan Tarihleri Renklendirme

Üstte göreceğiniz şekilde, Koşullu Biçimlendirme özelliğine uygulanan METNEÇEVİR formülü ile sonuca kolayca ulaşılmıştır. Örneğimizi indirerek kolayca kendi ihtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Faydalanılması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Yıl ve Aya Eşit Olan Tarihleri Renklendirme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir çalışma sayfasının hızlı bir şekilde kopyasını oluşturmak için:

  1. Klavyede Ctrl tuşuna basın.
  2. Ctrl tuşu basılıyken, çalışma kitabının altındaki sekme adına sol tıklayın, çalışma sayfasını çalışma alanına doğru sürükleyin (imleç ile birlikte bir dikdörtgenin artı işaretinin göründüğünü fark edersiniz).
  3. Düğmeyi bırakın.

sayfa-kopyalama

Not: Çalışma sayfasının kopyasının konumu, Ctrl tuşundan nereye gittiğinize bağlıdır. İmleci sürüklediğinizde küçük bir siyah ok (aşağı doğru işaret) olduğuna dikkat edin. Bu ok çalışma sayfasının kopyasının konumunu belirler.
Yükleniyor...