X Değerden Büyük Olanları Renklendirme

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme isimli dosya, belirlediğiniz bir rakamdan büyük olan ve bir veri aralığındaki sayıları renklendirmeyi öğretir.

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme

Dosyada belirlediğimiz sayılar var ve biz bu sayıların olduğu alanı seçiyoruz. Daha sonra hemen üstteki ExcelDepo logosuna tıklıyoruz.

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme

Logoya tıkladıktan sonra, üstte gördüğünüz gibi bir InputBox nesnesi karşımıza çıkmaktadır. Bu nesneye herhangi bir sayı yazıyoruz ve Ok diyoruz.

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme

InputBox nesnesine yazdığımız sayıdan büyük olanlar, üst resimde de göreceğiniz üzere renklendirilmiş oldu.

Excel makroları ile hazırlanmış olan bu örnekte, renklendirme işlemi Koşullu Biçimlendirme özelliği kullanılarak yapılmıştır.

Bu işlemin tam tersi için X Değerden Küçük Olanları Renklendirme isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme - Excel Özellikleri:

RunAutoMacros InputBox-MsgBox ColorIndex Koşullu Biçimlendirme
Sayın ziyaretçi,

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

X Değerden Büyük Olanları Renklendirme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Biçim boyacısı simgesine bir kez tıkladığınızda, tıklamış olduğunuz hücredeki tüm biçimleri alır ve yeni tıkladığınız hücreye uygular. Farklı bir hücreye daha uygulamak için, yeniden biçim boyacısı simgesine tıklamanız gerekir.

Bu işlemi her seferinde tekrarlamamak için, biçim boyacısı simgesine iki kez tıkladıktan sonra, tekrar bir kez tıklayana ya da ESC tuşuna basıncaya kadar istediğiniz kadar hücreye seçtiğiniz hücrenin tüm biçimlerini uygular.

Biçim Boyacısı Simgesi:
image-20200507180041-1.png
Yükleniyor...