Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü

Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü isimli dosyamızda, Excel hücrelerinize gireceğiniz tarih bilgisinin yılın kontrol edebilirsiniz.

Excel'de hücrelere bazı kriterler dışında bilgi girişini engellemenin yöntemi, Veri Doğrulama özelliğini kullanmaktan geçer. Biz de bu dosyamızda, bir Excel hücresine istemediğiniz bir yıla ait olmayan bir tarih bilgisinin kabul edilmemesini örneklendirdik.

Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü

Referans olarak içinde bulunduğumuz yıl olan 2020 dışında, farklı bir tarih içeren bir veri girişi kabul edilmemektedir.

Benzer türde bir işleme ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.

Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü - Excel Özellikleri:

YIL Veri Doğrulama

Etiketler

#Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü
Sayın ziyaretçi,

Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Veri Doğrulama ile Hücrede Yıl Kontrolü isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir çalışma sayfasının hızlı bir şekilde kopyasını oluşturmak için:

  1. Klavyede Ctrl tuşuna basın.
  2. Ctrl tuşu basılıyken, çalışma kitabının altındaki sekme adına sol tıklayın, çalışma sayfasını çalışma alanına doğru sürükleyin (imleç ile birlikte bir dikdörtgenin artı işaretinin göründüğünü fark edersiniz).
  3. Düğmeyi bırakın.

sayfa-kopyalama

Not: Çalışma sayfasının kopyasının konumu, Ctrl tuşundan nereye gittiğinize bağlıdır. İmleci sürüklediğinizde küçük bir siyah ok (aşağı doğru işaret) olduğuna dikkat edin. Bu ok çalışma sayfasının kopyasının konumunu belirler.
Yükleniyor...