Vergi Takvimini Excel'e Listeleme

Feyzullah 06 Ağustos 2020 06 Ağustos 2020 VIP Dosya
Vergi Takvimini Excel'e Listeleme isimli bu dosyamız, Vergi Dairesinin sitesinden takvimi ay bazlı olarak Excel'e aktarmaktadır.

Vergi Takvimini Excel'e Listeleme

Dosyayı açtıktan sonra, üstteki resimde ok ile işaretlediğimiz simgeye tıklamanız ve açılan InputBox nesnesine AY ve YIL bilgisini yazmanız yeterli olacaktır.

Yazdığınız AY ve YIL bilgisine göre https://gib.gov.tr/yardim-ve-kaynaklar/vergi-takvimi adresindeki veriler otomatik olarak üstte gördüğünüz gibi Excel sayfasına aktarılacaktır.

Hem Web'den veri çekme hem de direk işlevsel olarak faydalı olan bu dosyamızdan, yararlanılması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
GetOpenFilename - InputBox-MsgBox

Muhasebe ve vergi ile uğraşan meslek mensupları ve yöneticilerin de yararlanacağı; güncellenebilir dosya paylaşımı için sağ olun, var olun.


Bir UserForm üzerinde, sadece sonundaki numarası değişen nesneleriniz varsa, bu nesneleriniz için hızlı bir şekilde silme, gizleme, gösterme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Control kodunu kullanabilirsiniz.

Örneğin: UserForm üzerinde 50 TextBox nesnesi var ve siz tek bir seferde bu TextBox nesnelerini gizlemek istiyorsunuz. Bunun en kısa yöntemi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

For i = 1 To 50
Controls("TextBox" & i).Visible = False
Next int1

Faydalı olması temennisiyle
Yükleniyor...