Vergi Hesaplamalı Fatura

Hazır excel taslakları, gezi, bütçe, harcama, etkinlik takip taslakları

Etiketler

#Vergi Hesaplamalı Fatura
Sayın ziyaretçi,

Vergi Hesaplamalı Fatura isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Merhaba,
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederiz. Hem dosyayı geliştirmek hem de kendi çalışmalarımda kullanmak üzere şöyle bir fikir geldi aklıma. Acaba olur mu diye düşünürken size sorayım dedim.

Ekli örneğinizdeki gibi bir fatura şablonumuz olduğunu düşünelim. Fatura kağıt ebatlarını girdiğimiz bir hücredeki boyutlara göre kağıt boyutunu excel üzerinden otomatik ayarlayarak baskı aldırmak mümkün mü acaba?

Yazıcı ayarlarından yapılır diye tahmin ediyorum. Yazdırma oranını değiştirerek yapılabilir. Yada her boyut için ayrı bir çalışma taslağı hazırlanabilir.

Çıktı alırken sayfaya otomatik sığdır özelliği işe yarıyor. Ancak onun için baskı alacağım makinede kağıt boyutları kayıtlı olması gerekli. Galiba attığımız taş kuş vurmayacak. Bu anlamda düşününce de gerekli bir çalışma olmayacak galiba.


Bir Excel sayfasında var olan bilgilerin özetini görebilmek için, Şerit Menü -> Gözden Geçir -> Çalışma Kitabı İstatistikleri simgesini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir sonuç verecektir:

Çalışma Kitabı İstatistikleri

Bu işlem için Ctrl + Shift + G kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...