06 Haziran 2021 309 16 KB

VBA ile Otomatik Olarak DÜŞEYARA Kullanma

VBA ile Otomatik Olarak DÜŞEYARA Kullanma isimli dosyada, DÜŞEYARA'nın Makro ile en temel kullanımının nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

VBA ile Otomatik Olarak DÜŞEYARA Kullanma

Makro ile DÜŞEYARA Formülü

Dosyamızda iki ayrı sayfa bulunmaktadır. Üst resimde sol tarafta göreceğiniz Sayfa1 isimli sayfada veriler, Sayfa2'de ise arama yapılacak bölümler bulunmaktadır.

Sayfa2'de A1 hücresine Sayfa1'de yazılı bir ismi yazdıktan sonra Enter tuşuna basıp, tekrar ismin üzerine geldiğinizde işlem gerçekleşmiş olacaktır. VBA kodları sayfanın SelectionChange özelliğine atanmıştır. Yani otomatik olarak çalışmasını sağlar.

Kodları kendi örneklerinize göre revize edebilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Kullanılan Excel Özellikleri:

Sayın ziyaretçi,

VBA ile Otomatik Olarak DÜŞEYARA Kullanma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...