UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma isimli dosyada, bir UserForm üzerinden bulma yapmak için öğretici nitelikte bir örnek yer almaktadır.

Dosya, aşağıdaki gibi bir tablo üzerinden işlem yapacak şekilde örneklendirilmiştir.

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma

Tabloda birbirini tekrar eden ve benzersizde olan veriler bulunmaktadır. Tablomuzda arama yapmak için UserForm'u açtığımızda, kodların doğru çalışması için tablonun bir satırında ya da sütununda olmanız gerekir. Eğer burada değilseniz, aşağıdaki gibi hata mesajı alacaksınız.

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma

İlgili alanda seçim yaptıktan sonra formumuz aşağıdaki gibi açılacaktır.

Form Görünümü

Form üzerinde sol tarafta göreceğiniz şekilde 3 ComboBox nesnesi vardır. En 1 en fazla 3 seçim yapacak şekilde arama yapmanıza olanak sağlayan bu dosyada sistem AD'a göre arama üzerine kurulmuştur.

Ad seçtikten sonra ikinci adımda YAŞ ve üçüncü adımda BÖLÜM'de seçebilirsiniz. Listelerden açılan verileri seçtikten sonra, sağ kısımda bulunan ListBox nesnesine verinin bulunduğu hücre aralığı listelenecektir.

Seçili UserForm

Hücre aralıklarının olduğu ListBox'ta hangi satıra tıklarsanız, Excel üzerinde o satır seçili hale gelecektir.

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma

Arama, Bulma gibi işlemlere ihtiyacı olanlar için arşivimizdeki bu örneği Türkçeleştirip, paylaşmak istedik. Fayda sağlaması temennisiyle.

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma - Excel Özellikleri:

UserForm ListBox ComboBox Label InputBox-MsgBox For-Next

Etiketler

#UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma
Sayın ziyaretçi,

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

UserForm Üzerinden Kriter Bazlı Gelişmiş Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#AD? (#NAME?) Hatası

Formülünüz, çalışmanızda bulunamayan bir alana başvuru yapıyor. Hücrelerinizi dinamik olarak adlandırdıysanız, formül ile bağlantı kurma esnasında hatalı yazımlara da bu yanıt gelebilir. Yazdığınız isimde bir hücre bulunmayabilir.

Daha detaylı olarak yazmış olduğumuz buradaki makaleyi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...