UserForm Üzerindeki Nesnelere Uyarılar Ekleme

UserForm Üzerindeki Nesnelere Uyarılar Ekleme isimli bu dosya, bir UserForm üzerinden Excel'e ya da herhangi bir veritabanına kayıt yaparken, nesneler boşsa çıkmasını istediğiniz uyarıların nasıl tek bir kodla yapılacağını öğretir.

UserForm Üzerindeki Nesnelere Uyarılar Ekleme

Üst resimde basit bir UserForm var ve bu UserForm'da bulunan TextBox'a ad yazmadan Kaydet dediğim zaman bir hata çıkarsın.

Bunu yapmak kolay, lakin yüzlerce nesnenin olduğu bir form üzerinde her butona bu tür kontroller koymak zordur.

Lakin, indireceğiniz bu dosyamızdaki yöntem ile hata mesajlarınızı tek bir kez tanımlayıp, sonrasında hangi işlem esanasında kullanmak istiyorsanız orayı referans kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Yine dosyayı açtığınızda "Kodları İncele" yazısına tıkladığınızda Excel Makrolarının nasıl açıldığı merak edenler olursa, Excel Makro Kodlarını Köprü ile Açma isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#UserForm Üzerindeki Nesnelere Uyarılar Ekleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de hatalı birşeyler mi yaptınız? Hemen panik olmayın, bunun kolay bir yöntemi var:
Kısayol kullanarak Ctrl + Z tuşlarına birden basarak geri almak işlemini yapabilirsiniz ya da Excel Şerit Menü'nün üstünde ya da altında yer alan Hızlı Erişim Araç çubuğundaki Geri Al simgesini kulllanabilirsiniz.

geri al

Aynı işlemi tekrar ileri almak isterseniz, üstteki resmin hemen yanında yer alan İleri Al simgesi işinizi görecektir.

ileri al
Yükleniyor...