UserForm Üzerinde Formül Çevirici

UserForm Üzerinde Formül Çevirici isimli dosyada, bir form üzerine eklenmiş ComboBox'larda 24 dilde Excel formüllerinin çevrilmesi işlevini yer almaktadır.

UserForm Üzerinde Formül Çevirici

Excel Formül Çevirici

Üst resimde göreceğiniz üzere, bir UserForm üzerinde bulunan ComboBox nesnelerinden ilkinde 24 ayrı ülke ismi yazılıdır. Bu ComboBox'tan seçeceğiniz ülke adı, ikinci ComboBox'ta seçili olan formülün o ülkede nasıl kullanıldığını TextBox nesnesine yükleyecektir. Varsayılan olarak gelen dil İngilizcedir.

Bu çalışmada formül isimleri bir web sitesi üzerinden Excel sayfasına otomatik olarak aktarılmaktadır. Açık kaynak olarak eklediğimiz kodlarımızı inceleyebilirsiniz.
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

UserForm Üzerinde Formül Çevirici isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

UserForm Üzerinde Formül Çevirici isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de hatalı birşeyler mi yaptınız? Hemen panik olmayın, bunun kolay bir yöntemi var:
Kısayol kullanarak Ctrl + Z tuşlarına birden basarak geri almak işlemini yapabilirsiniz ya da Excel Şerit Menü'nün üstünde ya da altında yer alan Hızlı Erişim Araç çubuğundaki Geri Al simgesini kulllanabilirsiniz.

geri al

Aynı işlemi tekrar ileri almak isterseniz, üstteki resmin hemen yanında yer alan İleri Al simgesi işinizi görecektir.

ileri al
Yükleniyor...