UserForm Üzerinde Açılan Listeden Filtreleme Yapma

UserForm Üzerinde Açılan Listeden Filtreleme Yapma isimli dosyada, gelişmiş şekilde filtreleme yapan oldukça faydalı bir açılır liste örneği yer almaktadır.

image-20210303114015-1.png

Filtreleme Özellikli Açılan Liste

Bu dosya, arşivimizdeki en faydalı örneklerden bir tanesidir. Eğer bir UserForm üzerinde isim aramak tarzında bir çalışmanız varsa, dosyadaki örnek kodları kendinize uyarlayarak, açılan listede üst resimde göreceğiniz şekilde kriterler kapsamında aramalarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Dosyadaki kodlar sadece açılan listeden filtrelemeye yönelik öğretici nitelikte olup, başka bir işlevi bulunmamakta, kullanıcılara yöntemin öğretilmesini amacını taşımaktadır.
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

UserForm Üzerinde Açılan Listeden Filtreleme Yapma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...