UserForm Nesnesine Üç Farklı Buton Ekleme

UserForm Nesnesine Üç Farklı Buton Ekleme dosyasında, bir UserForm'a Simge Durumuna Küçültme, Ekranı Kaplama ve Kapatma butonları eklenmesi gösterilmektedir.

UserForm Nesnesine Üç Farklı Buton Ekleme

UserForm Üzerinden İlave Butonlar

Üst resimde gördüğünüz üzere, UserForm nesnesinde;

  • Simge Durumuna Küçültme,
  • Ekranı Kaplama
  • Kapatma
butonları gösterilmektedir. Normal bir UserForm nesnesinde varsayılan olarak sadece Kapat butonu gelmektedir. Dosyada bu işlemi yapmak için API'ler kullanılmış olup, bu API'ler sadece 32 bit Excel versiyonlarında çalışmaktadır. 64 bit Excel versiyonlarında hata verebilir.

Formlarında bu özelliği kullanmak isteyen üyelerimizin faydalanması temennisiyle.

UserForm Nesnesine Üç Farklı Buton Ekleme - Excel Özellikleri:

UserForm ComboBox CommandButton Shape Shapes
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

UserForm Nesnesine Üç Farklı Buton Ekleme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...