Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması

Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması isimli dosya, kriter ve duruş bazlı olarak yapılan üretim sürelerine dair bir örnek içermektedir.

Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması

Üretim Süresi ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması

Dosya, bir soru doğrultusunda hazırlanmış olup, benzer türde üretim süresi, makine çalışma süresi hesaplanması ihtiyaçları olması açısından burayada eklenmesi uygun bulunmuştur.

Sorudaki detaylar şu şekildedir:

Hafta Sonları, Resmi Tatiller, Çalışılmayan günler ve Çalışma Süresi dikkate alınarak;
1 - Üretim tamamlanma tarih ve taatlerinin Hesaplanması. (Öngörü olarak Planlanan Üretim Bitiş Tarih ve Saatleri)
2 - Üretim tamamlandıkları anda, planlamaya göre makine AZ ya da FAZLA çalışma süresi saatlerinin bulunması. (Gerçek ile Öngörü arasındaki Süre Farkı)

Kriterler
1 - Çalışma saatleri aralıksız olarak 08:30 - 17:30 arasındadır
2 - Hafta sonu Tatilleri Cumartesi ve Pazar olup Çalışma YOK.
3 - Resmi Tatiller ve Dini Bayramlarda Çalışma YOK
4 - COVID-19 Pandemi nedeniyle 02.03.2020 - 12.06.2020 arasında Çalışma YAPILMADI

Üstteki taleplerden yola çıkarak, öncelikle bir takvim tablosu oluşturulmuştur. Üretim süresi için başlangıç ve bitiş tarihi hücreden referans alacak şekilde tanımlanmıştır. Bu bağlamda İŞGÜNÜ.ULUSL, TAMSAYI ve MOD formülleri ile üretim süresi bitiş tarihi ve saati bulunmuştur. Akabinde ise, TAMİŞGÜNÜ.ULUSL, MAK, MİN, TAMSAYI, EĞER ve MOD formülleri ile makine çalışma süresi hesaplanması kriterindeki istenilen şartlar tamamlanmıştır.

Benzer türdeki ihtiyaçlarınızda kullanmak üzere, Üretim Makina Duruş Takip Formu ve Makina Bakım Onarım Takip Programı isimli dosyalarımızı da incelemeniz faydalı olabilir.

Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması - Excel Özellikleri:

EĞER TAMSAYI MAK MİN TAMİŞGÜNÜ TAMİŞGÜNÜ.ULUSL
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Üretim ve Makine Çalışma Süresi Hesaplanması isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...