Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Üçgende Carnot Teoremi

Excelde Üçgen CARNOT Teoremi isimli bu dosya, Geometrik işlemler için Excel kullananlara yönelik oldukça kapsamlı bir örnek içermektedir.

Excelde Üçgen CARNOT Teoremi

Herhangi bir P noktasından üçgenin kenarlara dikmeler çizilir.
Dikmelerin kenarları kestiği noktalarla oluşan doğru parçaları için ardışık atlayarak kareleri alınır ve toplama işlemi yapılırsa sonuçlar birbirine eşit olur.

(Dikme ayakları kenar Orta Noktaları olursa, P Noktası Üçgenin Çevrel çember Merkezi olacaktır)
(P Noktası Üçgen iç bölgesinde alındığında, dikme ayakları kenarlar üzerinde olacaktır. Dış bölgede alındığında ise, dikme ayakları kenar uzantıları üzerine doğru kaymaya başlayacaktır.)


Excelde Üçgen CARNOT Teoremi

H Sayfasında ise ilgili hesaplamalar bulunmaktadır.

Excelde Üçgen CARNOT Teoremi

Etiketler

#Üçgende Carnot Teoremi
Sayın ziyaretçi,

Üçgende Carnot Teoremi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Üçgende Carnot Teoremi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Yükleniyor...