TextBox Nesnesinde Yazım Kontrolü Yapma

TextBox Nesnesinde Yazım Kontrolü Yapma dosyası, bir TextBox'ta yazılı olan nesneye izin verilip verilmediğinin kontrol edilmesini öğretir.

TextBox Nesnesinde Yazım Kontrolü Yapma

TextBox ile Hata Kontrolü

Bazen, bir UserForm üzerine eklediğiniz TextBox nesnesine sadece yazılı olan kelimelerin izin verilmesini isteyebilirsiniz. Eğer yazdığınız kelime izin verilen bir kelime ise işlem yapsın, izin verilmeyen bir kelime ile işlem yapmasın gibi...

Örnek dosyamızda TextBox'a yazdığınız kelime izin verilen bir kelimeyse, başarılı uyarısı verecektir. İzin verilmeyense, hata uyarısı verecek ve buton işlem yapmaya kapatılacaktır.

Benzer ihtiyaçlarınız için direk koda odaklı olan örneğimiz fayda sağlayacaktır.

TextBox Nesnesinde Yazım Kontrolü Yapma - Excel Özellikleri:

SetFocus UserForm TextBox CommandButton Label If-EndIf
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

TextBox Nesnesinde Yazım Kontrolü Yapma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...