TextBox Nesnesinde Telefon Numarası Biçimlendirme

TextBox Nesnesinde Telefon Numarası Biçimlendirme dosyasında, telefon numaralarının parantez içine alınacak formatta gösterilmesi öğretilmektedir.

TextBox Nesnesinde Telefon Numarası Biçimlendirme

TextBox Telefon Formatı

Ülkemizde ne yazık ki telefon numaraları yazmak oldukça sıkıntılı bir husustur. Başına 0 koyacak mıyız, alan kodunu ya da operatör kodunu girerken parantez açıp kapayacak mıyız vs form doldururken sorun olarak karşımıza çıkar. Telefon Numaralarını Formatlamak isimli sorumuzda bunun formüller ile nasıl yapılacağını sormuştuk. Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme isimli dosyamızda ise yine telefon numaralarının biçimlendirmesi ile ilgili farklı bir örnek işlemiştik.

Bu dosyamızda ise, üst resimde göreceğiniz gibi telefon numaralarını yazarken sonucun üstteki gibi otomatik görünüme kavuşmasını işledik. Burada iki türlü aşama vardır. Telefon numarası yazarken başına 0 koyabilir ya da direk alan kodu ile başlayabilirsiniz. Her iki yazımda da dosyamızdaki kodlar sonucu üstteki biçimde yazmayı sağlayacaktır.

Formlarınızda telefon numarası girilecek nesneleriniz için oldukça kolay anlaşılır örneğimizi kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

TextBox Nesnesinde Telefon Numarası Biçimlendirme - Excel Özellikleri:

UserForm TextBox ComboBox Len
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

TextBox Nesnesinde Telefon Numarası Biçimlendirme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Klavyenizdeki F2 tuşuna basarsanız, hücrenin ya da formül çubuğunun için giriş yaparsınız.
Shift + F2 tuşlarına basarsanız, aktif hücreye açıklama eklersiniz.
Ctrl + F2 tuşlarına basarsanız, Yazdırma ekranını açarsınız.
Yükleniyor...