Ters DÜŞEYARA Örneği

admin 14 Ekim 2020 VIP Dosya
Ters DÜŞEYARA Örneği isimli dosyamızda, en sık kullanılan DÜŞEYARA formülünü tersten yani sağdan sola doğru aramayı öğretir.

Ters DÜŞEYARA Örneği

Üst resimde göreceğiniz Ücret başlığı altındaki değer, soldaki tabloda aranmış ve karşılığına denk gelen C seçeneği DÜŞEYARA formülü ile yazdırılmıştır.

Kullanımının nasıl yapıldığını öğrenmek için dosyamızı inceleyebilirsiniz.

Yararlanılması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ELEMAN - DÜŞEYARA

Daha önce yorum yapılmamış!

Örneğin; A1, A2, ve A3 hücrelerinde yazılı metinleriniz olsun. A1 hücresinde yer alan verimizi hızlı bir şekilde A3 hücresine kopyalamak istiyoruz.

ortaya-veri-ekleme

Bunun için Shift + Ctrl tuşlarına aynı anda basılı tutup, fareyi hücrenin alt kısmında bittiği kısma getiriyoruz. Farenin görüntüsünde de bir değişiklik olacaktır. Shift + Ctrl tuşlarını basılı tutup hücreyi A3 hücresinin olduğu yere sürüklüyoruz. Böylece kolayca veriyi kopyalamış oldunuz. Bu işlemi çoklu seçimlerede uygulayabilirsiniz.

ortaya-veri-ekleme

Yararlı olması temennisiyle.
Yükleniyor...