22 Kasım 2021 22 Kasım 2021 44 10 KB

Tek Formül ile Çarpım Tablosu Oluşturma

Tek Formül ile Çarpım Tablosu Oluşturma isimli dosyada, sadece bir hücreye yazılacak formül ile nasıl çarpım tablosu oluşturulacağı öğretilmektedir.

Tek Formül ile Çarpım Tablosu Oluşturma

Diziler ile Çarpım Tablosu

Excel Çarpım Tablosu isimli dosyada, satır ve sütun başlıklarını kullanarak nasıl çarpım tablosu oluşturacağınızı öğretmiştik. Bu dosyada ise, sadece tek bir hücreye yazacağınız bir formül ile nasıl çarpım tablosu oluşturacağınızı öğretiyoruz.

Üst resimde göreceğiniz üzere, sadece B2 hücresine bir formül eklenmiş olup, Excel 365 ile gelen SIRALI fonksiyonunu kullanarak sağlanan bir taşma aralığı ile 10 satır ve 10 sütunluk tablo oluşturulmuştur. Tabi her satır ve sütun, bir önceki satır ve sütunun bir fazla değerini almak suretiyle taşma gerçekleştirmektedir. Sizde bu tür sayısal işlemleriniz ya da üretmek istediğiniz değerler için dosyamızdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Faydalanmanız temennisiyle.

Kullanılan Excel Özellikleri:

Sayın ziyaretçi,

Tek Formül ile Çarpım Tablosu Oluşturma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...