Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma

Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma isimli dosyada, tarih olarak yazılmış değerlerdeki yılların nasıl sayılacağını öğreten bir örnek yer almaktadır.

Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma

Tarih Verilerindeki Yıllar

Üst resimde göreceğiniz üzere, B sütununda yer alan tarih değerleri içinde farklı yıllara ait bilgiler yer almaktadır. Dosyamızda, Excel Formülleri ile hangi yıla ait kaç tarih bilgisinin bulunması örneklendirilmiştir.

Dosyamızda YIL bilgisinin yer aldığı D sütununda da yılları formüller ile listeledik. Eğer Excel 365 kullanıcısı değilseniz, bu alan sizde hata verebilir, o yıl bilgilerini elle yazmanız sonuca ulaşmak için yeterli olacaktır.

Başlangıç düzey Excel kullanıcılarının hedeflendiği örneğimizin faydalı olması temennisiyle.

Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma - Excel Özellikleri:

TOPLA.ÇARPIM YIL SIRALA BENZERSİZ
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Tarih Değerleri İçerisindeki Yılları Sayma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...