Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma

Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma isimli dosyada, tarih olarak yazılmış değerlerdeki ayların nasıl sayılacağını öğreten bir örnek yer almaktadır.

Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma

Tarih Verilerindeki Aylar

Üst resimde göreceğiniz üzere, B sütununda yer alan tarih değerleri içinde farklı aylara ait bilgiler yer almaktadır. Dosyamızda, Excel Formülleri ile hangi aya ait kaç tarih bilgisinin bulunması örneklendirilmiştir.

Dosyamızda AY bilgisinin yer aldığı D sütununda da ayları formüller ile listeledik. Eğer Excel 365 kullanıcısı değilseniz, bu alan sizde hata verebilir, o ay bilgilerini elle yazmanız sonuca ulaşmak için yeterli olacaktır.

Başlangıç düzey Excel kullanıcılarının hedeflendiği örneğimizin faydalı olması temennisiyle.

Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma - Excel Özellikleri:

AY TOPLA.ÇARPIM SIRALA BENZERSİZ
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Tarih Değerleri İçerisindeki Ayları Sayma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...