Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme isimli içeriğimizde, tamsayı olarak yazılmış bir değeri, digital saat biçiminde gösterecek olan Excel Formülü yer almaktadır.

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme İşlemi Detayları

Dosyamız, bir soru kapsamında hazırlanmış olup, basit bir örneğide sitemize eklenmiştir.

Soru: "Elimde yazılı olan örneğin 250 şeklindeki tamsayı değerini, en kolay nasıl 02:50:00 şeklinde yazdırabilirim?" şeklindedir. Sorudan yola çıkarak, hemen aşağıdaki göreceğiniz Excel Formülleri kullanılarak sonuç elde edilmiştir. Aynı işlemin bir farklı halini, Sayıyı Saate Çevirme isimli dosyamızdan inceleyebilirsiniz.

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme - Excel Özellikleri:

EĞER SOLDAN UZUNLUK SAĞDAN ZAMAN
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Tamsayıyı Saat Biçimine Çevirme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Tarihleri çoğaltmanın farklı farklı yöntemleri bulunmaktadır. Herhangi bir hücreye tarih girdikten sonra, tarih değerinin üzerine tıklayıp, sağ alt köşesinden aşağı doğru çektiğinizde, tarihin arttığını görürsünüz. Burada tarih 1 gün artacak şekilde çoğaltılmaktadır.

Eğer tarihin artmasınız istemez, aynısını çoğaltmak isterseniz, bu sefer Ctrl tuşuna basılı tutarak yine hücrenin sağ alt köşesinden aşağı doğru çekebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda, tarihin aynısının aşağı doldurulduğunu göreceksiniz.

Eğer tarihi varsayılan olarak 1 gün çoğaltmak değilde, ay, iş günü, yıl gibi farklı şekillerde çoğaltmak isterseniz, sağ alt köşesinden farenin sağ tuşuna basılı tutarak sürüklemek ve karşınıza çıkacak Doldurma Seçenekleri penceresinden seçeceğiniz seçenek ile istediğiniz işlemi kolayca seçebilirsiniz.

ipucu20
Yükleniyor...