Tablodan Veri Alma

Tablodan Veri Alma isimli dosyamızda, bir Tablodan dinamik olarak nasıl veri alacağınızı öğreten bir formül örneği bulunmaktadır.

Tablodan Veri Alma

Tablodan Dinamik Veri Alma

Üstte gördüğümüz şekilde iki ayrı tablo yer almaktadır. Buradaki istenilen husus, tablo isimlerininde yazılı olduğu bir alana, ilgili tablonunda veri aralığı olarak otomatik belirlendiği şekilde tablodan veri alma işlemini yapmaktır.

image-20201223144501-2.png

Bu gibi durumlarda işimize yarayacak olan destek amaçlı formül, DOLAYLI formülüdür. Tablodan Veri Alma işlemi esnasında DÜŞEYARA formülünün tablo_dizisi alanındaki işlevi DOLAYLI formülü görmektedir. Son olarak işimizin daha kolay olması adında, tabloların olduğu alanlar Ad Tanımla özelliği ile belirlenmiştir.

Benzer türde ihtiyaçlarınız için dosyamızdan faydalanabilirsiniz.

Tablodan Veri Alma - Excel Özellikleri:

DOLAYLI DÜŞEYARA Ad Tanımla
Sayın ziyaretçi,

Tablodan Veri Alma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Tablodan Veri Alma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Onbinlerce satırlık Excel hücrelerinizin tamamı seçiliylen ve seçim bozulmadan verilerinizin en alt kısmına, en üst kısmına, en sağ kısmına ya da en son kısmına kolayca gitmek için, sağ ve altta bulunan kaydırma çubuklarının üzerindeyken sağ tıklamanız ve ilgili alana gitmeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Yükleniyor...