Tablodan Veri Alma

Tablodan Veri Alma isimli dosyamızda, bir Tablodan dinamik olarak nasıl veri alacağınızı öğreten bir formül örneği bulunmaktadır.

Tablodan Veri Alma

Tablodan Dinamik Veri Alma

Üstte gördüğümüz şekilde iki ayrı tablo yer almaktadır. Buradaki istenilen husus, tablo isimlerininde yazılı olduğu bir alana, ilgili tablonunda veri aralığı olarak otomatik belirlendiği şekilde tablodan veri alma işlemini yapmaktır.

image-20201223144501-2.png

Bu gibi durumlarda işimize yarayacak olan destek amaçlı formül, DOLAYLI formülüdür. Tablodan Veri Alma işlemi esnasında DÜŞEYARA formülünün tablo_dizisi alanındaki işlevi DOLAYLI formülü görmektedir. Son olarak işimizin daha kolay olması adında, tabloların olduğu alanlar Ad Tanımla özelliği ile belirlenmiştir.

Benzer türde ihtiyaçlarınız için dosyamızdan faydalanabilirsiniz.

Tablodan Veri Alma - Excel Özellikleri:

DOLAYLI DÜŞEYARA Ad Tanımla
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Tablodan Veri Alma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...