Sütundaki Sayıların Arasındaki Farkı Bulma

Sütundaki Sayıların Arasındaki Farkı Bulma isimli dosya, A sütunundaki her sıradaki sayının, bir üstündeki sayı ile arasındaki farkı bulup C sütununa yazmayı sağlayacak örnek kodlar içermektedir.

image-20210105234457-1.png

Sütunlardaki Sayıların Farkları

Üst resimde göreceğiniz üzere, A sütunundaki veriler alt alta kontrol edilmekte ve aralarındaki fark ise C sütununa yazdırılmaktadır.

Sütundaki Sayıların Arasındaki Farkı Bulma - Excel Özellikleri:

Count InputBox-MsgBox Replace

Etiketler

#Sütundaki Sayıların Arasındaki Farkı Bulma
Bu dosyayı sadece VIP Üyelerimiz indirebilir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Denemiştim zaten olmadığı için nasıl yapıldığını öğrenmek istemiştim. Hatta gün1 gün2 leri değiştirdim gün11 gün22 şeklinde ama herhangi bir hesaplama yapmadı.


Dosyayı rerefans olarak kullanıp, ExcelDestek.Com isimli sitemizden soru sorabilirsiniz. Burada soru-cevap sistemimiz mevcut değildir.


bu işlemin nasıl yapıldığını nasıl görebiliriz. gün yerine herhangi bir rakam yazdığımız da hesaplama yapabilir mi?


Deneyin bakalım bir sonuç nasıl olacak. Bir talebe bağlı oluşturulan örnektir. Arama popülerliği olması nedeniyle buraya da ekledim.Excel VBA kodları yazarken bazı durumlarda ve vba yapısı gereğince kod satırları ekrana sığmamakta ve sağa doğru uzayabilmektedir. Özellikle kodların okunması, incelenmesi esnasında çok can sıkıcı olan bu uzun kodları, alt tire kullanarak kısaltıp, bir alt satırda listeleyebilir ve ekrana sığmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek:
Sub Deneme()
Application.Visible = _
False
End Sub

Alt tire (_) kullanarak False komutunu alt satırda sorunsuz bir şekilde göstermeyi sağladık.
Yükleniyor...