Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox

Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox dosyasında, iki ayrı ListBox nesnesi arasında sürükle bırak yöntemi ile veri kolay transfer yapılması öğretilmektedir.

Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox

ListBox Veri Taşıma

Örnek dosyamızda, bir UserForm nesnesi üzerinde bulunan iki ListBox nesnesinde sürükle bırak şekilde veri taşınması örneklendirilmiştir. Üstteki resimden anlaşılacağı üzere, solda bulunan ListBox nesnesine sayfadaki veriler alınmış ve sürüklenerek diğer ListBox nesnesine aktarılması sağlanmıştır.

Daha sonra ise alttaki ComboBox nesnesinden istediğiniz sayfaya, yeni oluşan verilerin aktarılması gösterilmiştir. Bu tür işlemlere ihtiyaç duyanlar için oldukça faydalı bir örnektir.

Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox - Excel Özellikleri:

ClearContents AddItem RemoveItem UserForm ListBox ComboBox CommandButton InputBox-MsgBox For-Next For-Each-Next If-EndIf
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Sürükle Bırak Özelliğine Sahip ListBox isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...